R5 3600 - RX 6600 sistem Valorant'ta orta ayarlarda 180 FPS veriyor

394919

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar orta ayarlarda 187 FPS alıyorum 1080P'de. İşlemci Ryzen 5 3600, RX6600, Corsair 2x8 3600MHz mevcut. Açıkçası anormal olduğunu düşünüyorum.

Anormal tabii. Benim 3300X, 6600 XT, Crucial 2x8 3600MHz 100 FPS daha fazla alıyor ortalama. Oyun dosyalarını yenile istersen bir.

Nasıl yenileyebilirim hocam? Sistemi yeni sıfırladım aslında ama. Software üzerinden verilere dayanıp söylüyorum bu arada ortalama FPS olarak. MSI Afterburner açamıyorum Valorant'ta artık gözükmüyor OSD ekranı hocam.

Nasıl yenileyebilirim hocam? Sistemi yeni sıfırladım aslında ama.

Her şeyi geri yükledin mi? BIOS'a baktın mı CPB, PBO, XMP, S.A.M vb. açık mı diye?

Nasıl yenileyebilirim hocam? Sistemi yeni sıfırladım aslında ama. Software üzerinden verilere dayanıp söylüyorum bu arada ortalama FPS olarak. MSI Afterburner açamıyorum Valorant'ta artık gözükmüyor OSD ekranı hocam.

Software üzerindeki verilere bakma. Minimum FPS round başlarında ya da yükleme ekranlarında anlık 0'a vurursa onu oraya yazar. Sen üzerine 300 FPS bile alsan bu ortalamayı tamamen aşağı indirecektir.

Her şeyi geri yükledin mi? BIOS'a baktın mı CPB, PBO, XMP, S.A.M vb. açık mı diye?

Software üzerindeki verilere bakma. Minimum FPS round başlarında ya da yükleme ekranlarında anlık 0'a vurursa onu oraya yazar. Sen üzerine 300 FPS bile alsan bu ortalamayı tamamen aşağı indirecektir.
Hocam Xmp açık. İşlemci ayarları ise bu şekilde.

Hocam Afterburner açamıyorum Valorant'ta acaba hangi oyun ile test edebilirim. Cinebench testine soktum az sonra skorumu söyleyeceğim.

Dosya Ekleri

• 20230522_203728.jpg
    20230522_203728.jpg
    86,2 KB · Görüntüleme: 16
Bu ayarlar ortalama 180 FPS vermez. Sen daha fazlasını alıyorsundur Afterburner'ın riva turner kısmında detection level var onu yükseltirsen çıkar sanırım.

Hocam bashettiğiniz şey hangi kısımda acaba?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (28).png
    Ekran Görüntüsü (28).png
    1,1 MB · Görüntüleme: 21

Yeni konular

Geri
Yukarı