R5 3600 sistem açılışta işlemci düşük frekansta çalışıyor

VorTex122

Hectopat
RAM
Corsair Vengeance 3000 MHz 8x2
Anakart
B450M S2H
İşlemci
R5 3600
İyi akşamlar bilgisayarı açtığımda işlemci GHz hep 1 civarı gözüküyor o yüzden sistem aşırı derecede kasıyor ve yavaş çalışıyor. Güç seçeneklerınde de yüksek performans seçili. Bu seçili olanı güç tasarrufu seçip tekrar yüksek performansa alınca düzelip geri 4 GHz seviyelerine geri dönüyor. Yaklaşık 2-3 haftadır bu sorunla karşılaşıyorum, yardımcı olabilirseniz sevinirim.( CPB açık. Bu sorunu yaşamadan önce de açıktı)

Bilgisayarı baştan açıp kapatma şansınız varmı , bakalım yine 1Ghzde'mi gözükecek. Aynı işlemciden bende de vardı , Aynı sorunu yaşamıştım hatta sonra size anlattıklarımı yaptım düzeldi. 5 - 6 ay Civarı kullanıp 5600'e geçtim. Sanırım 3600'ün Kronik sorunu bu olay.

Bilgisayarı baştan açıp kapatma şansınız var mı, bakalım yine 1ghzde'mi gözükecek. Aynı işlemciden bende de vardı, aynı sorunu yaşamıştım hatta sonra size anlattıklarımı yaptım düzeldi. 5 - 6 ay civarı kullanıp 5600'e geçtim. Sanırım 3600'ün kronik sorunu bu olay.

Tabii ki. Dediğiniz ayardan sonra işlemci frekansı 3.35 sabitlendi ancak FPS de falan bir düşüş olmadı.

Bilgisayarı baştan açıp kapatma şansınız var mı, bakalım yine 1ghzde'mi gözükecek. Aynı işlemciden bende de vardı, aynı sorunu yaşamıştım hatta sonra size anlattıklarımı yaptım düzeldi. 5 - 6 ay civarı kullanıp 5600'e geçtim. Sanırım 3600'ün kronik sorunu bu olay.

Sistemi açtım. 3.35 olarak sabitlendi GHz. Oyundada 3.35 masaüstünde de 3.35 sabitlendi. Performansda bir kayıp olmadığı sürece benim için sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı