R5 3600 sistem için 13000 TL ekran kartı önerisi

Bütçe
13000
Benim monitör 1080p bir süre 1080p de oynyacağım bir süre
aorus gigabyte 3070 ve rog strix 6700 xt arasında kaldım arkadaşlar yardım edin lütfen
İkisi de gayet güzel kartlar. VRAM konusunda Nvidia biraz cimri davranmış bu konuda bende bu şekilde düşünüyorum. Amacınız sadece oyun oynamaksa 6700xt alabilirsiniz. Ben mühendislik programları kullandığım Nvidia tercih etmiştim. Hangi kartı alırsanız alın mutlu eder sizi merak etmeyin.

Not: Daha önce AMD GPU kullanmadım. Driver sıkıntısı var mıdır, var ise çözümü nedir bilmiyorum. Ama kağıt üzerinde baktığımızda gayet iyi bir GPU.

3070 daha iyi ya AMD her ne kadar işlemcide Intel'i dövse de NVIDIA'yı geçemedi hala AMD daha ucuz tabii ama bende 4K ya aldığım 5700XT olmasına rağmen 6700XT ile aralarında çok da bir fark yok tabii ki daha yüksek fiyata ve daha gelişmişini alıyorsunuz bence 3070 daha mantıklı.

@ygzxyz Şunu da eklemeden geçmeyeyim hocam. AMD GPU'lar hala ışın izleme konusunda Nvidia GPU'lara rakip değiller. Belki sayılı oyunda FidelityFX düzgün çalışıyordur. Bununda bilincinde olun. Amacınız ışın izlemeyi deneyimlemek ise Nvidia daha performanslı çalışacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı