R5 3600 sistem oyuna girince reset atıyor

Psyco34

Centipat
Merhaba arkadaşlar oyuna girince reset atıyor sistem anlamadım.

Gigabyte B450 S2 h.
Sharkoon shp650.
8x2 Vengeance 3000 MHz RAM.
Sapphire RX5700.
Ryzen 5 3600.

Son birkaç günüdür böyle yapmaya başladı anlamadım. Komut sisteminden scan yaptığımda bu çıkıyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    19,2 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, bu tür durumlarda ilk etken PSU. Daha sonra GPU/HDD. Sizde CBS hatası oluşmuş. Bunun sebebi yetersiz güç olabilir. OCCT ile PSU testi yapın. Daha sonra ekran kartı testi yapın.

Tamam hocam. Windows hataları düzeltmiş. Tekrar olursa dediğim gibi yaparsınız.

Tamam hocam. Windows hataları düzeltmiş. Tekrar olursa dediğim gibi yaparsınız.

Hocam o hatalar gitti evet bu arada OCCT 7 bilmem ne küsur sürümünü denedim sürekli hepsinde hata veriyormuş o sürüm sanırım sorunluymuş eski sürümü deneyin dediler 5.5.7'yi kullanıyorum ekran kartı ve işlemci %100 de şu an ve 5 dk oldu oyuna girdim RDR 2'ye Full Ultra'da 15 dk oynadım şu an herhangi problem yok ama direver güncelledim chipseti güncelledim başkada işlem yapmadım şu an hala da testte bunu yazarken. Problem yok gitti sanırım inşallah devam etmez. Bu arada UPS vardı bende UPS'yi iptal edip direkt fişe taktım sistemi ondan da olabilir mi bilmiyorum. Bu arada CMD böyle diyor hata yok demek mi onlar gitmiş sanırım.

Son durum bu şekilde nasıl sence? Kule tipi soğutucu var bu arada MSI Core Frozr L modeli.

Dosya Ekleri

• fsdszfsdzf.png
    fsdszfsdzf.png
    898,6 KB · Görüntüleme: 36
  • hata.png
    hata.png
    11,7 KB · Görüntüleme: 18
Tamam hocam. Sıkıntı yok.

Olabilir hocam. Olana rastlıyoruz.

Geri
Yukarı