R5 3600 sistem parçaları uyumlu mu?

@ismailtevfik B550 çipsette PCI-e 4.0 avantajı var, ve daha güncel. 4.0 sayesinde SSD'ler ve ekran kartları yüksek performansa ulaşabiliyor. Şuan bildiğim kadarıyla PCI-e 4.0 destekli ekran kartı yok. SSD'lerin hızı da gayet yeterli. O yüzden üst seviye bir B450 almak daha mantıklı.

Bütçeyi arttırabilirseniz şu modele yönelebilirsiniz:

Tabi bütçeyi arttıramassanız bu anakartı seçmenin pek gereği yok. Anakartı yükselteyim diye diğer parçalardan kısmayın.

@Kaykaysürenkedi 1 yıllık konuyu referans göstermen garip. Arama yerine SHP 650 yazıp ilk çıkan konuyu atmışşsın resmen. Uzun uzun anlatmak yerine şu konuyu paylaşayım:

Benim yazdıgım anakartla sizin yazdıgınız arasında ne gibi farklar var.

RAM MHz sınırı daha az, RAM desteği 64 GB. 1 M.2 2 SATA. 10 tane USB girişi var.
Sizinki 4400MHz, RAM desteğiniz 128 GB Ryzen 9 destekliyor. 2 M.2 4 tane SATA girişiniz var. 13 USB girişiniz var. Sizin çipsetiniz daha üstün. Hocamın attığıda iyi bir anakart yani ikinizde çorba içersiniz ama sizinkinin tuzu daha iyi.

@ismailtevfik B550 çipsette PCI-e 4.0 avantajı var, ve daha güncel. 4.0 sayesinde SSD'ler ve ekran kartları yüksek performansa ulaşabiliyor. Şu an bildiğim kadarıyla PCI-e 4.0 destekli ekran kartı yok. SSD'lerin hızı da gayet yeterli. O yüzden üst seviye bir B450 almak daha mantıklı.

Bütçeyi arttırabilirseniz şu modele yönelebilirsiniz:

Tabi bütçeyi arttıramassanız bu anakartı seçmenin pek gereği yok. Anakartı yükselteyim diye diğer parçalardan kısmayın.

@Kaykaysürenkedi 1 yıllık konuyu referans göstermen garip. Arama yerine shp 650 yazıp ilk çıkan konuyu atmışsın resmen. Uzun uzun anlatmak yerine şu konuyu paylaşayım:

Hocam bilgilendirdiğiniz için teşekkürler konunun tarihine bakmamıştım ama geçen sene öneriliyorsa bu senede güvenilir olmaz yani fabrika ayarını mı bozuyor sonradan?

@Kaykaysürenkedi ilk çıktığı zamanda pek inceleme ve kaynak yoktu PSU hakkında. 80+ görünce direk alınıyordu. Sonradan öğrendiler iç yapısının eski ve sağlam bir PSU olmadığını. Ondan sonra önerilmemeye başlandı zaten.

Sağ olun hocam ben de öğrenmiş oldum sazan gibi atlamayacağım bir daha.

Geri
Yukarı