R5 3600 sistem uyumlu mu?

EmreKing0001

Centipat
Merhabalar ben bu yılın başında PC toplayacaktım fakat bazı sorunlar sebebiyle ertelendi. Şimdi bir PC toplayacağım bazı değişiklikler yaptım uyumlu mu?
Ryzen 5 3600.
MSI B450M-A PRO Max.
2x8=16 GB 3000 MHz RAM.(marka belirli değil)
1 TB 7200 RPM harddisk.(Marka belirli değil)
240 GB SSD.(Marka belirli değil)
600 veya 650W 80+ PSU.(Marka belirli değil)

Ve gelelim ekran kartına ekran kartını GTX 1660 Super düşündüm fakat karşıma Ventus ve Gaming diye iki sonuç çıktı. Gaming daha pahalı Ventus alsam fark olur mu veya sıkıntı olur mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar ben bu yılın başında PC toplayacaktım fakat bazı sorunlar sebebiyle ertelendi. Şimdi bir PC toplayacağım bazı değişiklikler yaptım uyumlu mu?
Ryzen 5 3600.
MSI B450M-A PRO Max.
2x8=16 GB 3000 MHz RAM.(Marka belirli değil)

Ve gelelim ekran kartına ekran kartını GTX 1660 Super düşündüm fakat karşıma Ventus ve Gaming diye iki sonuç çıktı. Gaming daha pahalı Ventus alsam fark olur mu veya sıkıntı olur mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bütçen ne kadar.

Sistem uyumlu. RAM'in markası belli değil demişsiniz ama anakartınız destek verdiği markalardan seçmeye çalışın, sitesinden ulaşabilirsiniz bilgilere. Ekran kartı sorunuza gelecek olursak Ventus, Gaming, Gaming Z, Gaming X gibi bilgiler soğutmayla alakalı. Biraz da performans farkı var ama çok değil. Bunların arasında en iyisi Gaming X'dir. Ventus'ta 70-72 derecede gezen bir kart Gaming X'de 60 derece civarında gezer. Sayıları tamamiyle attım aradaki farkı anlayın diye.

Ryzen 5 3600.
MSI B450M-A PRO Max.
2x8=16 GB 3000 MHz RAM.(Marka belirli değil)

Bence işlemciden kısın ve ekran kartını yüklenin. Bence oyun için toplanıyorsa R5 3600'ün yanına 2060S gider minimum. Anlaşılan sizin bütçeniz daha az, bu sebeple işlemciden düşüp ekran kartına abanın derim.

Bütçen ne kadar.
7000
Bence işlemciden kısın ve ekran kartını yüklenin. Bence oyun için toplanıyorsa R5 3600'ün yanına 2060S gider minimum. Anlaşılan sizin bütçeniz daha az, bu sebeple işlemciden düşüp ekran kartına abanın derim.

İşlemciyi geleceğe dönük seçmek istedim ekran kartını sonra değiştiririm diye düşündüm

Yeni konular

Geri
Yukarı