R5 3600 sistemde Battle Royale oyunlarında FPS düşüşü oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

Quante

Centipat
Daha fazla  
RAM
2X8GB Gskill 3200mhz
SSD veya HDD modeli
samsung evo 970 evo plus
Ekran kartı
RTX 2060 SUPER
Anakart
b450m a promax
İşlemci
ryzen 5 3600
Tek kişilik oyunlar oynarken hiçbir sıkıntı yok Elden Ring falan yüksek grafikli olsa bile hiçbir şekilde sıkıntı yok ama PUBG Fortnite gibi oyunlarda drop yiyorum bilgisayarcı 2 gün inceledi bilgisayarı donanımlarında bir sıkıntı yok işlemci artık bazı oyunlarda düşük geliyor olabilir dedi. İşlemci değiştirmeli miyim?

Tek kişilik oyunlar oynarken hiçbir sıkıntı yok Elden Ring falan yüksek grafikli olsa bile hiçbir şekilde sıkıntı yok ama PUBG Fortnite gibi oyunlarda drop yiyorum bilgisayarcı 2 gün inceledi bilgisayarı donanımlarında bir sıkıntı yok işlemci artık bazı oyunlarda düşük geliyor olabilir dedi. İşlemci değiştirmeli miyim?

Darboğaz olabilir ekran kartına daha fazla yük binen oyunlarda problem olmaz ama dediğin gibi işlemcinin yüke bindiği oyunlarda darboğaz oluyordur 3600 beslemekte zorlanıyor olabilir eğer bütçen varsa 5600vs. Sistemini rahatlatır ya da soğutucuna güveniyorsan işlemciye OC yaparak işini görecek hale getirebilirsin. Bana sorarsan işlemcine OC yap 3600 pek ısınmıyor zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı