R5 3600 sistemde League of Legends FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

Schwen

Centipat
Daha fazla  
RAM
2x8 GB 3600 RAM
Ekran kartı
Geforce Asus RTX 3060 Ti
Anakart
Gigabyte B450M S2H
İşlemci
R5 3600
Minyon alırken, karakter yürürken, savaşta FPS düşmesi yiyorum. Her şeyi denedim fakat bir çözüm bulamadım bu sorun 1-2 yıldır devam ediyor.
Not: dx9 ve diğer oyun motoruyla da oynadım fakat hep drop yiyorum

Son düzenleme:
Güç tasarrufunda mı kullanıyorsun? İşlemciyi 2.2GHz'e sabitliyor o zaman. O yüzden de olabilir.
hayır güç tasarufunda da kullanmıyorum ve işlemcim 4.2 ile çalışıyo drop sorunu sadece lolde var ama benden pcsi daha kötü olan arkadaslarım drop yemiyor ve ben bu oyunu seviyorum oynarken drop yemem benim sinirimi bozuyor

Hayır güç tasarufunda da kullanmıyorum ve işlemcim 4.2 ile çalışıyor drop sorunu sadece LoL'de var ama benden PC'si daha kötü olan arkadaslarım drop yemiyor ve ben bu oyunu seviyorum oynarken drop yemem benim sinirimi bozuyor.

Oyun'u FPS kısıtlama ile oynayıp monitörün Hz'ine sabitle format atıp Windows 11 ile deneyebilirsin muhakkak yapmadığın bir ayar vardır oyun harici ekran kartını kullanıyor mu diye bak DX modunu değiştirmeyi dene istemciden.

Oyun'u FPS kısıtlama ile oynayıp monitörün Hz'ine sabitle format atıp Windows 11 ile deneyebilirsin muhakkak yapmadığın bir ayar vardır oyun harici ekran kartını kullanıyor mu diye bak DX modunu değiştirmeyi dene istemciden.
oyunun fps'i kısıtlı zaten dx modunu kullanınca daha kötü oluyor ve oyun rtx 3060ti ekran kartını kullanıyor

Oyunun FPS'i kısıtlı zaten DX modunu kullanınca daha kötü oluyor ve oyun RTX 3060 Ti ekran kartını kullanıyor.

BIOS ayarlarına bakmayı dene istersen HPET'i(yüksek duyarlıklı olay süreölçeri) kapatmayı dene.
Ekran kartına undervolt yapmayı dene işlemci ekran kartına daha çok yükleniyordur bu yüzden oyun arka planda kalıyor olabilir Windows 10 - Gelişmiş Optimizasyon Ayarlamaları - FPS Arttırma (+%10-15) şurdaki şeyleri yaparsan eğer bir sorun olursa Control Flow guard ayarlarını eski haline getir. Ekran kartı sürücüsü'nün oynayacağın oyundaki stabil sürümlerini Google araması yardımıyla bulabilirsin. Muhakkak BIOS üzerinden yapmadığın bir ayar vb vardır. Görev Yöneticisi'nden önceliğini arttırmayı ve bunu kalıcı hale getirmeyi sağlayıp birkaç ek öncelik ataması yapmanı sağlıyan birkaç üçüncü parti ücretsiz yazılım var istersen indirip deneyebilirsin bende Valorant'ta işe yaramıştı droplar vb. gitmişti stabil oynuyordum. Razer Cortex kullanabilirsin güç yönetimi ayarlarından ve MSConfig'den threadleri açmanı öneririm Valorant ve LoL çoklu thread kullanan oyunlar ne kadar verirsen o kadar iyi. Isınma sorunun var mı diye sıcaklıkları kontrol etmeyi dene. İyi Sosyaller!

Geri
Yukarı