R5 3600 sistemde Minecraft FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

atitalha

Centipat
Daha fazla  
RAM
8GB
Ekran kartı
1650 SUPER
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600
Merhaba arkadaşlar, Minecraft'ta tek oyunculu Survival 1.19.2 sürümünde oynuyorum fakat oyunu oynarken durmadan sürekli oyuna drop giriyor. Ama hep ekranı sağa sola çevirince oluyor bu drop. Eğer çevirmezsem bayağı yüksek FPS'ler alıyorum. Bunun nedeni nedir bilen var mı? Ekran kartım 1650 Super işlemcim AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor RAM 8 GB.

Merhaba arkadaşlar, Minecraft'ta tek oyunculu Survival 1.19.2 sürümünde oynuyorum fakat oyunu oynarken durmadan sürekli oyuna drop giriyor. Ama hep ekranı sağa sola çevirince oluyor bu drop. Eğer çevirmezsem bayağı yüksek FPS'ler alıyorum. Bunun nedeni nedir bilen var mı? Ekran kartım 1650 Super işlemcim AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor RAM 8 GB.
Video ayarlarınızın ekran görüntüsünü atar mısınız?

Minecraft ilk çıktığı halde çok iyiydi güncelleme geldikçe bildiğin ağırlaştı oyun. Chunklar ne durumda? Grafik ayarlarını atabilir misiniz?

Oyuna girmeden önce launcher ayarlarında oyuna ne kadar RAM vereceğinizi seçiyorsunuz. Muhtemelen verilen RAM çok az olduğu için yaşıyorsunuz bu problemi.
1.png

2.PNG

3.PNG

Buradaki 2G değeri ne kadar RAM verdiğinizi gösteriyor. Eğer burada 2G yazıyorsa 6G olarak değiştirin ve oyuna tekrar girip deneyin.

Arkadaşlar bayağı geç geri dönüş yaptığım için özür dilerim. Birkaç kuralı çiğnediğim için ban yemiştim ve banım şimdi açıldı. Yardım eden herkese teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı