R5 3600 sistemde RAM OC sonrasında görüntü gelmiyor

akifyzb

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba yeni bir PC topladım ancak şöyle bir sorun oluştu. BIOS ayarlarından XMP kısmından profil1 seçtim RAM hızını 3600'e çıkartıp kaydedip çıktım PC tekrar açıldığında ekrana görüntü gelmedi, klavye ve mouse ışıkları yanmıyor. BIOS pilini çıkarıp 2, 3 dk bekledim PC'yi tekrar açtım ancak yine görüntü gelmedi, BIOS pilini tekrar takıp yine açtım ama görüntü hala yok. Sorun ne olabilir nasıl, çözebilirim bu sorunu?

Anakart: MSI B450M S2H.
İşlemci: Ryzen 5 3600.
RAM: 3600MHz 18CL.
Yok mu yardımcı olabilecek kimse?
Yok mu yardımcı olabilecek kimse?
Yok mu yardımcı olabilecek kimse

Son düzenleme:
Aynı sorunu ben de yaşamıştım sorun RAM kaynaklı. Sonradan 2400 MHz olarak kaydedince görüntü geldi kullanmaya başlayabilmiştim. Ancak bu konuda fazla bilgim yok. MHz düşürüp kullanmayı dene. Bilen arkadaşlar detaylı bilgi verebilir.

Aynı sorunu ben de yaşamıştım sorun RAM kaynaklı. Sonradan 2400 MHz olarak kaydedince görüntü geldi kullanmaya başlayabilmiştim. Ancak bu konuda fazla bilgim yok. MHz düşürüp kullanmayı dene. Bilen arkadaşlar detaylı bilgi verebilir.

Hocam ekrana görüntü gelse düşürcem tekrar ama görüntü hiç yok BIOS'a giremiyorum bu yüzden. Siz nasıl yaptınız tam olarak?

Yeni konular

Geri
Yukarı