R5 3600 sisteme 800 TL kasa önerisi

darkrider334

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler arkadaşlar. Kısa bir zaman öncesinde sistem toplamaya başladım fakat başlıktan da anlayacağınız gibi ekran kartı konusunda kararsız kaldım.
Elimdeki işlemci için hangi ekran kartı daha verimli olur? Ekran kartı için bulundurduğum bütçe maksimum 800 TL PSU olmadan.
Elimdeki parçalar:
1 Adet Ryzen 5 3600 işlemci.
1 Adet MSI X570-A Pro anakart.
2 Adet XPG 8 GB Gammix D30 3000MHz RAM.

P400A RGB mümkünse. Değilse Airhawk Duo.
Öncelikle iyi günler arkadaşlar. Kısa bir zaman öncesinde sistem toplamaya başladım fakat başlıktan da anlayacağınız gibi ekran kartı konusunda kararsız kaldım.
Elimdeki işlemci için hangi ekran kartı daha verimli olur? Ekran kartı için bulundurduğum bütçe maksimum 800 TL PSU olmadan.
Elimdeki parçalar:
1 Adet Ryzen 5 3600 işlemci.
1 Adet MSI X570-A Pro anakart.
2 Adet XPG 8 GB Gammix D30 3000MHz RAM.
Bu arada bu sistemi almanızı kesinlikle önermem.

3600 kesinlikle alınmaz fiyatını haketmiyor. MSI X570 anakartlar alınmaz üst segment olmadıkça her konuda çok kötü ki B550 anakartlar var. XPG RAM'ler yerine Crucial Ballistix daha iyi olur tabii OC yapmayacaksa RAM modeli genelde çok önemli değil.

Evet be ne bu 3600 manyaklığı herkes ala ala fiyatı 600 TL arttı. Ama ona kıyasla hangi işlemci önerirsin. Intel önerince de soğutucusu olmuyor, bir anlamı kalmıyor bu seferde.

Evet be ne bu 3600 manyaklığı herkes ala ala fiyatı 600 TL arttı. Ama ona kıyasla hangi işlemci önerirsin. Intel önerince de soğutucusu olmuyor, bir anlamı kalmıyor bu seferde.

Tam tersi 3600 için soğutucu lazım. 10400F için yeterli ve daha iyi sayılır 10400F.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
H ve B anakartlarda 2666 MHz sınırlaması var ama CL 12 gibi değerlerde yine kurtarabiliyor fakat zaten X570 anakart alabiliyorsa en az bir Z490 anakart alabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı