R5 3600 sisteme undervolt yaptıktan sonra sistem açılmıyor

kerdek000

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar R5 3600 işlemcime undervolt uygulamak istemiştim. BIOS'tan sadece frekansı 4.2, voltuda 1.25 ayarladım ve bir anda gitti. Şimdi bilgisayar açılmıyor. BIOS'a girip ayarları düzeltmek istiyorum fakat, BIOS'ta bir süre sonra donup kalıyor.
R5 3600.
RTX 2060.
B450 anakartım var.
Sadece undervolt yapmak istedim. Çok panik oldum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar R5 3600 işlemcime undervolt uygulamak istemiştim. BIOS'tan sadece frekansı 4.2, voltuda 1.25 ayarladım ve bir anda gitti. Şimdi bilgisayar açılmıyor. BIOS'a girip ayarları düzeltmek istiyorum fakat, BIOS'ta bir süre sonra donup kalıyor.
R5 3600.
RTX 2060.
B450 anakartım var.
Sadece undervolt yapmak istedim. Çok panik oldum.

Anakarttan BIOS pilini çıkarın 15 saniye bekleyin, geri takın.

Undervoltu biraz dengeli yapın işlemcinize göre undervolt ayarları muhtemelen internette vardır ben yaparken internetten almıştım BIOS ayarlarını.

Denk gelen silikon kötü olabilir iyi olabilir, internetteki ayarları kopyala yapıştır yapmak doğru değil. Tabii ortalama almak amaçlı kullanılabilir.

Silikon R5 3600'de çok çok fazla fark ediyor eğer Golden Sample gelirse;

1.27 V 4.4 Ghz 'de verebilirsin.

Bendeki işlemci tam bir kalas mesela; R5 3600 Bronze Sample ama dünyanın en kötü silikonu bana denk geldi.

4.025 GHZ 1.3325 V

İstiyor. Hani silikon R5 3600'de çok fark ettiriyor. 2019 ve 2020 yılında üretilmiş işlemciler siyah ve beyaz kadar birbirinden farklı diyebilirim. Kodlarına göre de bakabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı