R5 3600 ve 3060 Ti sistemde düşük FPS değerleri

Aynı sistemle testlerine baktığımda pek bir darboğaz olmuyor ve performans çok daha iyi.

Undervolt ile 4.2GHz'ye çıkabiliyor R5 3600. undervolt yapın, hem ısı düşer hem darboğaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır monitör 1080P olduğundan düngece hatta bir tane abimiz vardı 3080 Ryzen 9 sistemde darboğaz yaşıyordu sebebi 1. Single Channel olması 2. 1080P monitör olması
RAM 2 kanallı, oyunları 2k da açmayı da denedim sonuç aynı.
Undervolt ile 4.2GHz'ye çıkabiliyor R5 3600. undervolt yapın, hem ısı düşer hem darboğaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Uğraştığınız için teşekkür ederim.
Deneyeceğim

Aynı sistemle testlerine baktığımda pek bir darboğaz olmuyor ve performans çok daha iyi.

Hocam sorun işlemcinin ısısında. Dediğiniz videoları izledim ve sizin işlemci hızınız sıcaklık yüzünden sınırlanmış. İşlemciye tekrar macun sürün ama ekmeğe yağ sürer gibi sürmeyin. Çok ince bir tabaka olmalı. Sorun ekran kartında da olabilir. DDU ile sürücüleri silip tekrar yükleyin.

Sorun çözüldü mü? 2K çözünürlükte darboğaz olmaması lazım, olsa da sizinki kadar olmaması lazım. Forumda 3600 ve 3060 ti 2K da darboğaz yapmaz diyen çok kişi var izlediğim videolarda da yapmıyordu aslında.

O ekran kartına o işlemciyi alarak büyük hata yapmışsınız, en azından i5-10400F alabilirdiniz.
10400F yaklaşık 3600X denginde bir işlemci aslında engeller miydi sizce bu denli bir darboğazı? Ben de 10400F ve 3060 ti bir sistem düşünüyorum 2K için o yüzden soruyorum.

Sorun çözüldü mü? 2K çözünürlükte darboğaz olmaması lazım, olsa da sizinki kadar olmaması lazım. Forumda 3600 ve 3060 Ti 2K'da darboğaz yapmaz diyen çok kişi var izlediğim videolarda da yapmıyordu aslında.

10400F yaklaşık 3600X denginde bir işlemci aslında engeller miydi sizce bu denli bir darboğazı? Ben de 10400F ve 3060 Ti bir sistem düşünüyorum 2K için o yüzden soruyorum.

3060 Ti için 2K'da sorun çıkaracağını sanmıyorum, Z490 anakart alırsan da MHz sınırı kalkacağından fazladan 10-15 FPS alırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı