R5 3600 ve GTX 1660 Super sistem toplama

Starline

Centipat
Selamun aleykum sonunda bilgisayar alıyorum birkaç sorum var yardımcı olursanız çok memnun kalırım.

Arkadaşlar ekran kartı, anakart ve işlemcim linklerde bunlar birbirine uyumlu çalışır mı? Merak ettigim bilgisayarlarda mid ATX, ATX, mat ATX olayları varya o yüzden soruyorum yarın sipariş vereceğim sonradan başjm ağrımasın diye sizlere soruyorum.

Bir de, Corsair 2x8 3200 MHz Dual kit RAM ile G.Skill 2x8 3200 MHz Dual kit RAM arasında performans farkı var mıdır? Corsair biraz daha ucuz olduğu için almayı düşünüyorum.

Diğer parçalarım ise Corsair MP510 NVMe2 SSD ve Corsair Spec Delta 550W 80+ belirttiğim bütün parçalar birbiriyle uyumlu mu tak çalıştır yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart ölçüleri arasındaki fark için,
Bu konuya göz atabilirsiniz.Bu iki ram arasında gözle görülür bi performans farkı yok hangisi ucuzsa o alınabilir.Sistemde bi uyum sorunu yok tak çalıştır kullanılabilir.
Ancak benim tavsiyem işletim sistemi kurmadan önce mutlaka biosunuzu güncelleyin. Hayırlı olsun güzel makine

Anakart ölçüleri arasındaki fark için,
Bu konuya göz atabilirsiniz.Bu iki ram arasında gözle görülür bi performans farkı yok hangisi ucuzsa o alınabilir.Sistemde bi uyum sorunu yok tak çalıştır kullanılabilir.
Ancak benim tavsiyem işletim sistemi kurmadan önce mutlaka biosunuzu güncelleyin. Hayırlı olsun güzel makine
Sagol kardesim ama bios guncelleme gerek yok sanirım uptadeli geliyomus ryzen 5 3600 icin teknobiyotikin sitesinde yazior

Sadece 3.nesil ryzen desteği için değil. Windows'dan önce en güncel biosu yüklemek ya da kullanmak bilgisayarın daha kararlı çalışması açısından da önemli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı