R5 3600 ve GTX 1660S sistem düşük performans

ufux323

Hectopat
Ryzen 5 3600
MSI GTX1660 Super Gaming X
8x2 16 GB RAM 3000 MHz Corsair
ASUS Prime 450B M-K
Seasonic Focus Gold Plus 650W
Acer 27 Inc 1ms 144 HZ monitör

Sistemi 2 ay civarı oldu toplayalı.
Özellikle işlemcinin soğuma performansı kötü. Ekran kartı sıcaklıkları gayet iyi 60 civarı. İşlemci her şeyi otomatikte bırakırsak +75 derece çalışıyor. İşlemci Boost kapatınca sıcaklıklar ortalama 10 15 derece düşüyor ama hızı 3600 MHz sabitleniyor.
PUBG deneyimi iyi değil gibi hissediyorum. Doku ve kenar yumuşatma orta olarak oynuyorum. Özellikle kalabalık alanlarda FPS'i 70'e kadar görüyorum. Oyun sonuna doğru işlemci 80 derecelerde geziniyor.

Belki sorunumu tam izah edemedim bilmiyorum. Eski bilgisayarıma göre durum tabii ki iyi ama güncel bir sisteme iyi değil gibi hissediyorum.

İnternette bu testleri yapanları az çok izliyorum ki Technopat'ın da videolarına baktım. Benim sistem daha az FPS veriyor gibi düşünüyorum. Tüm sürücüler güncel. Windows 10 X64 1909 kullanıyorum. Birkaç güne 2020 versiyon deneyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 3600'ün stok fanı yeterli değil zaten o yüzden yüksek sıcaklık değerleri alıyorsunuz ve genel olarak sisteminiz gayet iyi. Bu arada kasanızın hava sirkülasyonuda çok önemli kasanız iyi soğutmuyor olabilir.

İşlemci için öneri soğutucu var mı ? Kasa yarı uzay montaj denebilir eski bir kasaya kurdum yan kapak açık. İşlemciye denk gelecek şekilde 2 adet 140 mm fan var önde ve arkada. Ekran kartı zaten yeterince serin kasa kaynaklı olabileceğini sanmıyorum. Ekran kartı da ısınırdı sanırım.

Düzeltme: Az önce paylaştığım videodaki ekran kartı farklıydı. Kusura bakmayın.

Şu video üzerinden bir bakarsanız, işlemci Ghz'i OC ile belirli bir seviyeye sabitlenmiş. FPS değerleri daha yüksek. Yoksa PUBG ile ilgili kötü optimize yorumum geçerli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı