R5 3600 ve GTX 1660S sistem tavsiyesi

Lusin

Femtopat
Merhaba.
Yeni bir sistem kurmak istiyorum ancak donanımlar ve birbirlerine uyumları hakkında çok bilgim yok. Yaptığım araştırmalar sonucunda bir sistem oluşturdum, sizin de tavsiyelerinizle son kararımı vermek istiyorum.

Anakart: B450M-A PRO Max.

Ekran kartı: GTX 1660 Super Gaming X

RAM: Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance LPX.

İşlemci:
AMD Ryzen™5 3600 soket AM4.

Parçalar uyumlu fakat pahalı, İllaki Vatan'dan almak zorunda mısınız? Ayrıca bir sürü eksik bileşen var. Bütçenizi de belirtin.

Uyumlu. Kasa ve PSU nedir? Ayrıca Vatan zorunlu değilse alma. Çok pahalı fiyatlar. En basitinden işlemci internette 1400 TL. Neden 250 TL fazla veresin ki?

Parçalar uyumlu fakat pahalı, İllaki Vatan'dan almak zorunda mısınız? Ayrıca bir sürü eksik bileşen var. Bütçenizi de belirtin.

Diğer parçaları eski sistemimden kullanmaya devam edeceğim. Vatan'ı tercih etme sebebim ilk topladığım da yine Vatan'dan toplamıştım. Bunun dışında hangi siteden alınır güvenli midir bilemiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Kasa:
Cooler Master HAF 912

Güç kaynağı kasanın içinde olan GX 750W Bronze. Bu şekilde kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum.

Tek bir siteden alma zorunluluğu yoksa ucuz ve güvenilir çeşitli sitelerden önerebiliriz. İllaki tek bir siteden alınacaksa yine daha ucuzu var. Bu 4 parça için bütçeniz nedir?

Merhaba.
Yeni bir sistem kurmak istiyorum ancak donanımlar ve birbirlerine uyumları hakkında çok bilgim yok. Yaptığım araştırmalar sonucunda bir sistem oluşturdum, sizin de tavsiyelerinizle son kararımı vermek istiyorum.

Anakart: B450M-A PRO Max.

Ekran kartı: GTX 1660 Super Gaming X

RAM: Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance LPX.

İşlemci:
AMD Ryzen™5 3600 soket AM4.
herkesin en az 1 kere topladığı ama alamadağı f/p sistem :)

Toplam 5.252 TL yapıyorlar. Yüksek puanlı satıcılardan alıp satıcılar hakkında biraz araştırma yaparsanız sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı