R5 3600 ve RTX 2060 sistem CS:GO siyah ekran sorunu

kagaannn

Hectopat
Bugün yapmaya başladı daha yeni aldım bilgisayarı 4 hafta oluyor yaklaşık. Oyun oynarken bir anda siyah ekran olup aniden fanlar deli gibi dönmeye başlıyor ve no signal yazısı geliyor. Sebebi nedir?

Cahilliğimi mazur görün fakat XMP'yi nereden kapatabilirim? Bir de sadece CS oynarken oldu bir anda trusted mode ile bir alakası olabilir mi? veya dün su döktüğüm klavyemin kısa devre yapma olasılığı? Çünkü cidden eğer bir parça hasarlıysa sıkıntılı olur benim için.

Sistem özelliklerini eksiksiz şekilde belirtin.

RAM'ler şu an kaç Mhz'de çalışıyor?
Buna bakmak için: Görev Yöneticisi>Performans>Bellek kısmına gelin ve aşağıda Hız kısmında yazan değeri belirtin.

ASUS Dual Evo RTX 2060.
Ryzen 5 3600X.
MSI B450M PRO Max.
Apacer panther CL16 3000 MHz 8 GB RAM 2 tane.
Apacer panther 480 GB SSD ve Seagate 1TB harddisk.
2133 MHz'de çalışıyor RAM'ler.

Ve sabahtan beri GTA LoL tarzı oyunları oynamama rağmen bir tek CS'de iken bu hatayı verdi.

Tamamdır XMP şu an kapalı.

BIOS'unuz güncel değil ise güncelleyin. Bu rehberden nasıl güncelleyeceğinize bakabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamamdır hemen yapıp sizi bilgilendireceğim ilginiz ve çözümlerimiz için teşekkürler.
RAM'leri 3000MHz yapmam sıkıntı çıkarır mı?

GTA'da da testimi yapıp hemen yapacağım bakalım GTA'da da aynı hatayı verecek mi?

Tamamdır teşekkürler tekrardan cevaplarınız için.
M-Flash ile yapamadım maalesef 2 saat GTA oynayıp deneyeceğim aynı hatayı verirse tekrardan BIOS Update deneyeceğim.
Yaklaşık bir saattir Witcher 3 oynuyorum hiçbir sıkıntı yok 69 derece GPU ve 60 derecelerde dolanan CPU var CS'yi sil yükle yapacağım.
Son bir düzenleme arkadaşım da aynı hatayı aldı tamamen farklı bilgisayarlara sahip olmamıza rağmen CS'de problem olduğunu anladık CS'yi sil yükle yaptım tekrardan olacak mı bakacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı