R5 3600 ve RTX 2060 sistem iyi mi?

Bütçe
8500 TL

Atay Özden

Hectopat
Merhaba dostlar. 11 yıllık PC'min ardından 8500 TL bütçeyle 1 haftalık araştırmalarım ve arkadaşlarımın tavsiyeleriyle şöyle bir sistem çıkardım. Fakat sizin de görüşlerinizi almak istedim. Sizce nasıl? İlk kez PC topladığım için de bazı kuşkularım var. PC'yi topladıktan sonra tüm parçalara belli ağır testler yapılması gerekliymiş. Fakat ben doğrudan bir firmadan almadığım için PC mi biraz korkuyorum bu testleri yapmaya. Teşekkürler şimdiden...

Screenshot_1.png

Merhaba dostlar. 11 yıllık PC'min ardından 8500 TL bütçeyle 1 haftalık araştırmalarım ve arkadaşlarımın tavsiyeleriyle şöyle bir sistem çıkardım. Fakat sizin de görüşlerinizi almak istedim. Sizce nasıl? İlk kez PC topladığım için de bazı kuşkularım var. PC'yi topladıktan sonra tüm parçalara belli ağır testler yapılması gerekliymiş. Fakat ben doğrudan bir firmadan almadığım için PC mi biraz korkuyorum bu testleri yapmaya. Teşekkürler şimdiden...

Eki Görüntüle 614538

Ekran kartında ASUS almayın çok kazık kesinlikle Gigabyte alın 2060 Super alırsınız rahat.

B450 anakart'a bios update yapılmadıysa Ryzen 3000 serisi işlemci çalışmaz. B550 anakart alırsan direkt çalışır.
Alacağın anakartın resmi sitesinde destek kısmında uyumlu RAM listesi bulunur. Özellıkle Ryzen sistemlere RAM seçerken bu listeden RAM seçmek çok önemli.
Oyunlarda SATA SSD ve NVME SSD bölüm yükleme süreleri arasında 1 saniye fark var. Buradan tasarruf yapılabilir.

Geri
Yukarı