R5 3600 ve RTX2060 anlık görüntü ve ses takılması sorunu

Merhabalar arkadaşlar. 1 ay önce Vatan Bilgisayar'dan hazır bir OEM sistem aldım. Windows 10 kurdum her şey normal gidiyordu. RAM 2400'de çalışıyordu BIOS'tan profile 1'i seçtim 3000 MHz'e çıkardım. BIOS'u da güncelledim tabii. Sonra sorunlar başladı tekrar eski ayarlara dönsem de bir türlü geçmedi.
Sorun 1; PC'yi açınca açılırken işlemci fanı birden çok yüksek sesle çalışıyor PC açılınca düzeliyor.
Sorun 2; BIOS'ta işlemci sıcaklığı 64 derece gözüküyor bu normal mi?
Sorun 3; oyun oynarken film izlerken internetten video izlerken ses ve görüntü anlık takılıyor böyle 1 saniye sürüyor tırrrr diye bir takılma sesi geliyor sonra normale dönüyor.
Sorun 4; PC'de hem kulaklık hem de hoparlör takılıyken eski PC'de kullanabiliyordum. Oyun oynarken yürütme cihazını seçer sesin nereden çıkacağını seçebiliyordum. Ama bu PC'de ikisini birden takamıyorum birini takınca diğeri iptal oluyor. Sürücüleri güncelledim ama sorun çözülmedi.

Sistemim bu. Vatan Computer'e mail attım bize kargolayın bakalım diyorlar. Bu corona günlerinde kargolarsam PC Allah bilir kaç gün sonra bana dönecek evde başka PC yok TV yok sıkıntıdan patlarım. Öneriniz nedir?
Sağlıklı günler herkese.

Amd nin kendi programıyla ve diğer programlarla da ölçtüğümde bazen 47 bazen 58 bazen de 63 lere kadar çıkıyor değişiklik gösteriyor. Ama biosta bir türlü düşük göremedim
Sorun 3 hakkında bir fikri olan var mı ? yoksa pc yi mecburen göndermem gerekecek istanbul şubeye . günlerce gelmesini beklicem.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı