R5 3600 ve RX 5700 XT sistem açılmıyor

Breh

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir kasa topladım.
RAM: G.Skill Ripjaws 16(2x8)GB 3600 MHz.
İşlemci: R5 3600.
Kasa: MSI Mag Forge 100M.
GPU: MSI RX 5700XT Gaming.
Anakart: ASUS TUF B450 PRO GAMING.
Güç kaynağı: Cooler Master MWE 600W 80+
Kasa ilk açmayı denediğimde kasayla birlikte gelen iki fandan duman çıktı ve çalışmadılar ama bilgisayar açıldı driverları kurduktan sonra yeniden başlattım sıkıntısız bir şekilde tekrar açıldı ama bilgisayarı kapatıp 30 dk sonra açmayı denediğimde fanlar 1 2 saniye çalıştı sonra durdu. 2 kez denedim ikisinde de böyle oldu 3. deneyişimde bilgisayar açıldı.
Şu anki tüm Benchmark testleri çok iyi beklentimin bile üstünde benim merak ettiğim fanlar niye 2 kez durdu(ileride bir soruna sebep olur mu) bir de kasanın önündeki RGB fanlardan neden duman çıktı.
Yardım ederseniz çok sevinirim.
Arkadaşlar başlık değiştirilmiş sistem açılıyor ben de neden böyle olduğunu ve başka sorunlara yol açıp açmayacağını sordum.

Yeni bir kasa topladım.
RAM: G.Skill Ripjaws 16(2x8)GB 3600 MHz.
İşlemci: R5 3600.
Kasa: MSI Mag Forge 100M.
GPU: MSI RX 5700XT Gaming.
Anakart: ASUS TUF B450 PRO GAMING.
Güç kaynağı: Cooler Master MWE 600W 80+
Kasa ilk açmayı denediğimde kasayla birlikte gelen iki fandan duman çıktı ve çalışmadılar ama bilgisayar açıldı driverları kurduktan sonra yeniden başlattım sıkıntısız bir şekilde tekrar açıldı ama bilgisayarı kapatıp 30 dk sonra açmayı denediğimde fanlar 1 2 saniye çalıştı sonra durdu. 2 kez denedim ikisinde de böyle oldu 3. deneyişimde bilgisayar açıldı.
Şu anki tüm Benchmark testleri çok iyi beklentimin bile üstünde benim merak ettiğim fanlar niye 2 kez durdu(ileride bir soruna sebep olur mu) bir de kasanın önündeki RGB fanlardan neden duman çıktı.
Yardım ederseniz çok sevinirim.
Ramler çok kaliteli değil değiştirerek kullanmayı dene önce tekini tak devam ederse çıkar diğerini dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı