R5 3600 ve RX 6600 XT sistem toplama

Fedely

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
ESTÜ / Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans 6.Yıl
Özellikle @kino'nun düşüncesini ve tavsiyesini merak ediyorum. AMD setup kullanıyor kendisi
Yazdığım işlemciyle ve ekran kartıyla beraber yayın performansı nasıl olur? Tek PC çift monitör oyun performansı nasıl olur? Çift PC çift monitör oyun performansı nasıl olur? Bunları merak ediyorum ve Ronaldo mu Messi mi diye o tartışmanın bitmediği ama son zamanlarda AMD'nin gelişme kat etiğini görüyoruz.
AMD ekran kartı konusunda çok F/P bir ekran kartı bende ondan yanayım fakat NVIDIA tarafında çok daha stabil ve derece sorunu olmadığı söyleniyor.
Ben mümkün olduğunca en yüksek performansta oynama taraftarıyım. Grafikmiş RTX'miş çok da umurumda değil.
Başta @kino olmak üzere düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
Almayı hedeflediğim setup:

AMD Ryzen 5 3600 Soket AM4 3.6 GHz 32MB 65W 7nm MPK İşlemci
MSI B450M-A Pro Max AMD B450 Soket AM4 DDR4 4133MHz (OC) M.2 mATX Anakart
MSI Radeon RX 6600 XT Mech 2X 8G OC GDDR6 128Bit AMD Ekran Kartı
Crucial 16 GB (2x8GB) Ballistix Siyah DDR4 3200MHz CL16 1.35V PC RAM
MSI SSD SPATIUM M390 NVMe M.2 500GB (3300 MB Okuma / 2300 MB Yazma)
MSI MAG Forge 100R Temperli Camlı 650W Bronze 120mm ARGB Fanlı Mid Tower Gaming Kasa
Full MSI sistem. (PUBG: CPU ve RAM yoğunlukludur)

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel sistem ancak alabiliyorsan B550 sıkıştırmanı öneririm. Tek, çift monitör sıkıntısı yaşamazsın video kayıt ve yayında da 3600 üzmeyecektir. Bence güzel bir ikili olurlar özellikle de 3600'ü soğutucu ve Smart Access Memory ile desteklersen. RAM'lerin de kolayca 3600Mhz CL14 olacak çipe sahipler o da destek verir Zen2 mimariye.

Güzel sistem ancak alabiliyorsan B550 sıkıştırmanı öneririm. Tek, çift monitör sıkıntısı yaşamazsın video kayıt ve yayında da 3600 üzmeyecektir. Bence güzel bir ikili olurlar özellikle de 3600'ü soğutucu ve Smart Access Memory ile desteklersen. RAM'lerin de kolayca 3600Mhz CL14 olacak çipe sahipler o da destek verir Zen2 mimariye.
İleriye dönük bir seçim olur mu? AMD ekran kartı ilerde bana wattman gibi hatalar çıkartır mı? Nvidiadan daha üstün performanslı ve fiyatı da gayet ucuz . Nvidia arz talepten dolayı pahalı . Nvidiaya çöken insanlar mı hata yapıyor yoksa amd alanlar mı? Tek isteğim ilerde sıkıntı yaşatmaması ve Nvidia da o fiyata daha düşük model alırdım dedittirmemesi

@Fedely duruma göre. Wattman hatası süreklilik yaparsa bir sıkıntıya işaret eder, wattman dediğimiz şey sürücünün kendini resetlemesidir oyun kendiliğinden çöker, elektrik gidip gelir bu hatayı alabilirsin illa donanımsal arıza olması gerekmez.

NVIDIA ve AMD kısmına gelirsek f/p oranı ortaya çıkıyor. Bir de NVIDIA iş anlamında daha iyidir CUDA çekirdeklerinden sebep. Aynı bazı kişilerin Mac kullanması gibi düşün. Oyun oynayacak birisi aynı fiyata 6600 yerine 3050 seçerse de kazık yer evet.

Diğer konularından hatırladığım kadarıyla oyun kısmını PUBG ağırlıklı düşünüyorsun. Kullanmış biri olarak söyleyeyim 3600 üzebilir 144 Hz altına düşmesi rahatsız ediyorsa. Hatta zaman zaman 100 altına düşüyordu kendi kullanımımda.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı