R5 3600'den 5600'e geçmek mantıklı mı?

Pentium G4560

Kilopat
3600'den 5600'e geçmek ne kadar mantıklı? Gerek var mı sizce? Ekran kartı RX6600.

3600 5600 arası geçiş yapmış biri olarak söylüyorum ciddi fark var. Darboğaz anlamında değil ama FPS oyunları bakımından ciddi farkı olacaktır.

Bence değmez, ben geçtim pek bir fark olmadı Ryzen3600 ve rx6600 vardı aynı şekilde. Asıl fark Ekran Kartını yükseltince oluyor özellikle hikayeli oyunlarda.

Gereksiz. 2K veya 4K'ya soyunsan bile bu sefer ekran kartı vs değiştirmen lazım. Ya komple AM5 geç ya da gittiği yere kadar. Ama işlemci tabanlı oyunlar da fark olabilir. Ama seni şok etmez. Vermesem de olurmuş dersin.

%10 fark olduğunu varsayarsak hikayeli oyunlarda 3-5fps fark verir belki ama cs2 - valorant tarzı oyunlarda 35-40fps fark olur.Dediğim gibi espor oyunları için değişim istiyorsanız olabilir,ama hikayeli oyunlarda fazla fark olmaz zaten o kartıda besler r5 3600.İlla değişim olucaksa am4 sokette daha güçlü bir işlemci takabilirsiniz.

Cevaplar için teşekkürler, değiştirmemeye karar verdim. İlerde AM5 bakarız artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…