R5 3600'e 120mm sıvı soğutma yeterli midir?

Bütçeniz nedir bu arada? O kasanın sıvı soğutma desteği var hocam zaten oldukça geniş. Hava soğutma desteği konusunda çok kısıtlı. Şu ana kadar önerilen hiçbir hava soğutma kasana sığmıyor.

Tüm ekipmanlar dahilinde toplam 15000 bütçeyle toplamıştım sistemi, ne yazık ki sıvı soğutmayı sisteme eklemek aklımın ucuna gelmedi ki Ryzen 5 3600 oldukca güçlü bir işlemci. Şu anlık bakma taraftarıyım inceliyorum videolar izliyorum, bu yaz döneminde stajım başlayacak sanırsam artık oradan kazandığım üç beş kuruşla almayı düşünüyorum. Mümkünatı olsa direk 360'lık sıvı soğutma almak istiyorum.

Tüm ekipmanlar dahilinde toplam 15000 bütçeyle toplamıştım sistemi, ne yazık ki sıvı soğutmayı sisteme eklemek aklımın ucuna gelmedi ki Ryzen 5 3600 oldukca güçlü bir işlemci. Şu anlık bakma taraftarıyım inceliyorum videolar izliyorum, bu yaz döneminde stajım başlayacak sanırsam artık oradan kazandığım üç beş kuruşla almayı düşünüyorum. Mümkünatı olsa direk 360'lık sıvı soğutma almak istiyorum.
Mantıklı ileride iyi bir işlemci alırsanız 120mm sıvı soğutma ısıyı atmaya yetmeyebilir. En az 240mm alınmalı bence, kasanız yüzünden hava soğutma takamamanız kötü olmuş.

@BerkayZ87

Ben 29 Mart'ta sormuşum teknoraks'a.
Reeven Hans'ta AM4 yükseltme kiti olduğunu öğrendim.

1619908050368.png

Yeni konular

Geri
Yukarı