R5 3600X BIOS'da 100 derece

İremLina

Decapat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600X boşta 70 derece BIOS'ta 100 derece gözüküyor, oyun da tam deneyemedim oyunun giriş ekranında bile Valorant'ın şifre girme ekranında derece 10-15 derece falan artıyor 2-3 tane uygulama fazladan açınca 100 dereceye kadar çıkıyor ve kasamın camları yok hava alıyor. İşlemcim tozlu ve bu yaz ayında normal mi? Termal macun gerekli sanırım, ne önerirsiniz?
Bütçe maksimum 100TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tozla falan ilgisi yok bu kadar yüksek sıcaklığın. Kasa içi fotoğraf paylaşır mısın? Montajın hatalı olabilir, termal macuna ihtiyacı olabilir işlemcinin.

PC'nin içini temizle termal macun yenile fanıda temizle makine yağı dök birde. PC'nin yan kapağınıda açık bırak. Ben en fazla valorant oynarken 55 dereceyi görüyor dahada üstünü görmüyor. :D

Sanki bunlardan daha fazlasıymış gibi geldi 100 derece fazla yüksek. Fanda bir sıkıntı olabilir. Sistem ne kadar süredir elinizde uzun süredir sıkıntı yoksa klasik çözümlere baş vururuz.

Sanki bunlardan daha fazlasıymış gibi geldi 100 derece fazla yüksek. Fanda bir sıkıntı olabilir. Sistem ne kadar süredir elinizde uzun süredir sıkıntı yoksa klasik çözümlere baş vururuz.

Tam 1 yıl oldu.

Bu sadece termal macunla çözülebilecek gibi değil. Soğutucuyu hatalı bir şekilde montajladığınızı düşünüyorum.

Sorun yeni başladı, 3 ay önce falan. 1 senedir olmuyordu.

Geri
Yukarı