R5 3600X GTX 1080 darboğaz yapar mı?

lysander

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Arkadaşlar selam,

Başlıkta belirttiğim gibi R5 3600X işlemcim var yeni taktım bilgisayarıma. GTX 1080 ekran kartım. 3200MHz 8x2 RAM'lerim mevcut. Ben forumda okuduklarımla falan darboğaz yapmayacağını düşünüyordum bu sistemin. Ama şu sitede yapmış olduğum hesaplama işleminde bayağı yüksek seviyelerde darboğaz yapar çıkıyor. Ekran kartım güçsüz belki bu işlemci için en azından sitede öyle yazılmış. Aslına bakarsanız ben yeterli olacağını düşünmüştüm kötü bir kart değil sonuçta. Yinede bir tereddütte düştüm bilgi almak istedim sizlerden. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim. Test sonucum şu şekilde;

1590321002852.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam,

Başlıkta belirttiğim gibi R5 3600X işlemcim var yeni taktım bilgisayarıma. GTX 1080 ekran kartım. 3200MHz 8x2 RAM'lerim mevcut. Ben forumda okuduklarımla falan darboğaz yapmayacağını düşünüyordum bu sistemin. Ama şu sitede yapmış olduğum hesaplama işleminde bayağı yüksek seviyelerde darboğaz yapar çıkıyor. Ekran kartım güçsüz belki bu işlemci için en azından sitede öyle yazılmış. Aslına bakarsanız ben yeterli olacağını düşünmüştüm kötü bir kart değil sonuçta. Yinede bir tereddütte düştüm bilgi almak istedim sizlerden. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim. Test sonucum şu şekilde;

Eki Görüntüle 572043
1070 olsa belki ama 1080'in yapacağını düşünüyorum.3600 4.0 çalışırsa belki gider.

1080 ne zamandır güçsüz oluyor acaba. Yanlış yönlendirme siteyi dikkate almayın bende de benzer sonuç çıkarıyor. En iyisi oyunlara girip test etmeniz olacaktır. Zaten darboğaz söz konusu olmayacaktır.

Arkadaşlar selam,

Eki Görüntüle 572043
Ekran kartı darboğazı gösteriyor. Normaldir ve bir sorun yapmaz. Hatta miktarını abartmamak şartıyla ekran kartı darboğazı olması oyunlarda drop yememek için iyidir.

Sizlerin söylediği gibi bende dar boğaz yapmayacağını,işlemcinin yeterince besleyeceğini düşünüyorum ama site bu şekilde bir sonuç çıkartınca garibime gitti bilgi almak istedim. Çok teşekkür ederim cevaplar için.

Bende internetteki bi siteden baktım 2K/4K'da darboğaz gösteriyor azda olsa 3600x'te. Bence hiç olmaması gerek 1080 alacağım şimdi arafta bıraktırdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı