R5 3600X işlemci için overclock nasıl yapılır?

HasNickTR

Hectopat
RAM
Corsair vegance 2x8 CL 16 3000 MHZ
Ekran kartı
Asus tuf rx 5700xt evo
Anakart
Asus B450m Dragon
İşlemci
Amd ryzen 5 3600X
Merhaba. Bende Ryzen 5 3600X ve ASUS B450M Dragon anakart var. Ayrıca işlemci soğutucu olarak Arctic Freezer e-Sports Duo kullanıyorum. İşlemci sıcaklığım çok düşük olduğu için overclock yapmak istiyorum. Etrafta baktım ve herkes 4.2 GHz ve 1.2 voltajı tavsiye ediyor. Bu ayarları nasıl yapabilirim? BIOS'ta yapmam gerekenler nelerdir? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler.

O bahsettikleri overclock değil turbo frekansı sabitleyip voltaj düşürmek. Core performance boost açık değilse onu biosdan bulup açman yeterli sen o frekansları istiyorsan.

Merhaba. Bende Ryzen 5 3600X ve ASUS B450M Dragon anakart var. Ayrıca işlemci soğutucu olarak Arctic Freezer e-sports Duo kullanıyorum. İşlemci sıcaklığım çok düşük olduğu için overclock yapmak istiyorum. Etrafta baktım ve herkes 4.2 GHz ve 1.2 voltajı tavsiye ediyor. Bu ayarları nasıl yapabilirim? BIOS'ta yapmam gerekenler nelerdir? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler.

İşlemciniz ısınmadığı sürece zaten 4.2 GHz'e Boost'lar kendini. 1.2v 4.2 GHz ayarlarında sadece sıcaklık düşer. Performans artışı yaşamazsınız. Bir undervolt işle midir? Overclock konusuna gelirsek o anakartla overclcok yapmazdım ben. Sonucu iyi olmayabilir. Sisteminiz zaten çok güçlü neden OC yapmaya gerek duydunuz ki?

Geri
Yukarı