R5 3600X sistem kendiliğinden yeniden başlıyor

umutakgunn

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayarımı toplayalı 4 hafta oldu. Topladım ettim, BIOS'u Windows'u falan her şeyini hallettim. Bütün testleri yaptım. FurMark, SSD testi falan hiçbir sorun yoktu. Son 4-5 gündür bilgisayar kendine yeniden başlamaya başladı. Sıcaklık değerlerimi kontrol ettim. Afternurner ile oyunlarda ve ısınmada hiçbir problem yoktu. Ekran kartı 50-55 derece, işlemci de aynı şekilde, RAM'ler de aynı şekilde. Sonra RAM'leri çıkarttım silgi ile sildim tekrar taktım, sıvı soğutmayı takıp çıkardım, PSU bağlantılarımı takıp çıkardım. Yok yok yok, yani SSD değil mi sorun dedim, çıkarttım, taktım, hiçbir şekilde olmadı. Windows'u yeniden kurayım dedim. ISO dosyasıyla kuruluma başladım fakat SSD'yi biçimlendirip yan ayrılmış alanları da temizlememe rağmen her defasında tekrar başlatmaya başladı. Bilgisayarı bir saat BIOS ekranında bıraktım, kapanma yok. Ama gel gelelim SSD'yi seçip ileri dediğimde bilgisayar kendini yeniden başlatıyor. Dene Allah dene elim kolum bağlandı 2 gündür, şimdi de geçtikçe önünden sinir kat sayılarım yükseliyor. Yardımcı olandan şimdiden Allah razı olsun.

Sistem özellikleri:

RTX 2060
R5 3600X
B550 PRO VDH Wi-Fi
Corsair vergeance 16x2 RAM
MWE Bronze 650W
A2000 M.2 SSD
870 Evo SATA SSD
Dark Guardian Pro kasa
ML 240 L sıvı soğutma

Son düzenleyen: Moderatör:
Sata ssd boyutları aynı olduğu için sökülü tek bir işlem kaldı oda sataya wndowsu kurmak şimdi kalkıp bunu deniyorum m2 yi çıkartıp
2 Adet SSD niz var gördüğüm kadarıyla formatlama işlemini tek tek 2 SSD'yi de sökerek dener misiniz.
Bu konuda bilginiz nedir m2 bozuksa garanti belgesi duruyor ne yapmam gerek

Sıvı soğutmanın vidalarını çok sıkıyor olabilir misiniz eğer ki çok sıkıyorsanız işlemci pinleri plastiğe temas edip slotlar arası bağlantı zorlaşıyor olabilir. Bu da bir ihtimal.
Bu konuda bilginiz nedir M.2 bozuksa garanti belgesi duruyor ne yapmam gerek.

Deneyin problemi çözmeye çalışalım daha sonra ona göre konuşuruz.

Sıvı soğutmanın vidalarını çok sıkıyor olabilir misiniz eğer ki çok sıkıyorsanız işlemci pinleri plastiğe temas edip slotlar arası bağlantı zorlaşıyor olabilir. Bu da bir ihtimal.

Deneyin problemi çözmeye çalışalım daha sonra ona göre konuşuruz.
Sıvı soğutmayı kontrol ettim dostum biraz hafiften yapışmıştı güç uygulayınca çıktı termal macunu biraz temizleyip yeniden taktım ve vidaları sıkmadığıma eminim şuanda

Güç kaynağında herhangi bir problem olabilir. Yada kendi yaşadiğım başka bir şeyi anlatayım güç kaynağımın kablosu yerine başka daha küçük bir kablo kullanıyorum. Bazen kasayı açıkken hareket ettirdiğimde temassızlık olabiliyor, sistem kapanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı