R5 3600X ve 2060S GTA 5 çimenlerde FPS düşüşü

meraklı0070

Centipat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Patenli garson
GTA 5 oynarken şu sistemde;

İşlemci: Ryzen R5 3600X.
Anakart: MSI 470X Gaming Plus.
Ekran kartı: RTX 2060S Gaming X.
RAM: Corsair Vengeance 16 GB RAM 3200MHz.
Power Supply: Cooler Master PSU 750W 80+
SSD: Samsung Evo 970 NVMe M.2 500 GB SSD.
Monitör: Samsung 23.5" 1ms 144FPS LC24FG73FQMXUf.

FPS düşüşü yaşıyorum. işletim sistemi yeni kuruldu, sürücüler güncel. Özellikle şehirler arası ormanlık alanlara girince çimenlerde vs FPS düşüşü oluyor. 40'a indiğini gördüm.
NVIDIA Experience üzerinden optimizasyon yaparak kullanıyorum (Ultra) ayarları.

Teşekkür ederim cevaplar için. İlk defa yüksek sistem topladım hani her şeyi ultra da oynarım kafasıyla böyle olunca bir an gerildim ne oluyor oldum.

İşlemciyle ekran kartı uyumu konusunda ne diyebilirsiniz peki? dar boğaz olur mu pek bilgi yok bende cevap verirseniz sevinirim.
Hocam ultra ayarlarda çimenler batırıyor. Aynı olay PUBG de de var.
Yanlışım varsa beni düzeltin ama RTX lerdeki CUDA çekirdeği sayesinde bu tarz ayarlar FPS düşmesi yemeden değiştiriliyor.
Dostum burada olay kenar yumşatma olayı.
Senin dediğin olay DLSS.
Kenar yumşatma şehirde iken 10 apartman 10 arabanın kenarlarını düzeltiyor. Ama çimenlere gelince özellikle ağaçlık alanlarda bütün çimenler, ağaç yaprakları, ormandaki hayvanlar hepsine etki ediyor ki buda minimum 500 nesne eder. Bu yüzden ekran kartı aniden yüke girince zorlanıyor. Biraz olduğun yerde beklersen FPS yine yükselir. Aynı olay PUBG'de de var. Keskinleştirme açarsan çimenlerde FPS düşüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı