R5 3600X ve ASRock B450M PRO4 sistem açılmıyor

ozanimamzade

Hectopat
Merhabalar. Bilgisayarımı R5 2600X'den 3600X'e güncelledim. Bilgisayar bir yere kadar açılıyor orada kalıyor daha ileri gitmiyor.

Anakartım 3000 serıes ready bir anakart. BIOS güncellemesine ihtiyaç duymuyor.
Anakart modelim ASRock B450M PRO4.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 47
Merhaba sorununuz devam ediyormu anakartın en altında clear cmos adında iki pin mevcut ufak bir tornavida ile kısa devre yaparak veya bios pilini sökerek sıfırlıya bilirsiniz

Merhabalar. Bilgisayarımı R5 2600X'den 3600X'e güncelledim. Bilgisayar bir yere kadar açılıyor orada kalıyor daha ileri gitmiyor.

Anakartım 3000 serıes ready bir anakart. BIOS güncellemesine ihtiyaç duymuyor.
Anakart modelim ASRock B450M PRO4.
Biraz geç oldu ama bende de aynı sıkıntı vardı büyük ihtimalle Windows kurduktan sonra yanlış bi şekilde driver yükledin. Aynı anakartta bende de var. Eğer bi driver yükleme pragramı kullanıyorsan kullanma(driver booster gibi)biosu en sona güncelle. Ramleri yerlerini değiş

Biraz geç oldu ama bende de aynı sıkıntı vardı büyük ihtimalle Windows kurduktan sonra yanlış bir şekilde Driver yükledin. Aynı anakartta bende de var. Eğer bir Driver yükleme pragramı kullanıyorsan kullanma(Driver Booster gibi)BIOS'u en sona güncelle. RAM'leri yerlerini değiş.

Öncelikle işlemciyi geri verdim fakat param iade edildiği taktirde aynısından tekrar alacağım. Aynı sorunu yaşarsam muhtemelen dediğiniz sebepten dolayıdır ve dikkat edeceğim teşekkürler.

Geri
Yukarı