R5 3600X ve GTX 650 sistem donuyor

Arkadaşlar, son zamanlarda bilgisayarımı kullanırken aniden ekran donuyor, ses de 3 saniye daha gelmeye devam edip gidiyor. Ekranı hala görmeye devam ediyorum ama hiçbir işlem yapamıyorum. Mouse imlecini de oynatamıyorum. Kasa üzerinden fiziksel olarak restart tuşuna bastığımda yeniden başlayıp düzeliyor. Kaspersky ile taradım temiz çıktı. Bu olay HDD'yi aldıktan bir süre sonra olmaya başladı bu arada.

Bilgisayar özelliklerimi aşağıya bıraktım.
Yardımcı olursanız sevinirim.

• 8 GB 3200MHz Patriot RAM.
  • Ryzen 3600X.
  • B450M S2H V2.
  • GTX 650 (Piyasa düzelene kadar geçiçi).
  • FSP 600W PSU.
  • Zalman N5 MF.
  • WD Blue M.2 SSD.
  • Seageta 1 TB HDD.
SSD sağlığı yüzde 99.
HDD sağlığı yüzde 100.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, son zamanlarda bilgisayarımı kullanırken aniden ekran donuyor, ses de 3 saniye daha gelmeye devam edip gidiyor. Ekranı hala görmeye devam ediyorum ama hiçbir işlem yapamıyorum. Mouse imlecini de oynatamıyorum. Kasa üzerinden fiziksel olarak restart tuşuna bastığımda yeniden başlayıp düzeliyor. Kaspersky ile taradım temiz çıktı. Bu olay HDD'yi aldıktan bir süre sonra olmaya başladı bu arada.

Bilgisayar özelliklerimi aşağıya bıraktım.
Yardımcı olursanız sevinirim.

• 8 GB 3200MHz Patriot RAM.
  • Ryzen 3600X.
  • B450M S2H v2.
  • GTX 650 (piyasa düzelene kadar geçiçi).
  • FSP 600W PSU.
  • Zalman N5 MF.
  • WD Blue M.2 SSD.
  • Seageta 1 TB HDD.
SSD sağlığı yüzde 99.
HDD sağlığı yüzde 100.

HDD ve SSD'ye HD Tune üzerinden bad sector taraması yapın Memtest 86 testi le RAM'leri test edin ekran kartını FurMark yapın işlemciye stres testi yapın.

HDD'yi taratın HD Tune ile sorun HDD de gibi ekran takıldığında bozulmalar oluşuyor mu ekranda.
evet
HDD ve SSD'ye HD Tune üzerinden bad sector taraması yapın Memtest 86 testi le RAM'leri test edin ekran kartını FurMark yapın işlemciye stres testi yapın.
pc çökünce acayip bir fan sesi duyuyorum ekran kartından olabilir diye düşünüyorum birazdan format atıcam

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı