R5 3600X ve RTX 2070S sistem nasıldır?

Arrda

Centipat

Aklımdaki sorular:
  1. 650W PSU R5 3600X ve RTX 2070S için yeterli mi? PSU modeli sanırım Thermaltake.
  2. İşlemci RTX 2070S'i besleyebilir mi? Darboğaz yapar mı? Beslerse de çok ısınır mı?
  3. Vatan'a gittiğimde bu sistemi alırken üstünde değişiklikler yapabilir miyim? Çünkü kasayı değiştirmek istiyorum. Aklımda içinde 750W 80+ PSU barındıran Thermaltake 750W Commander kasayı yapmak istiyorum. Sistemin kendisindeki kasanın hava alacak yeri çok az.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyatı biraz fazla gibi. Ayrıca RTX 3070 stoklara gelmeye başladı. Yeni nesil işlemciler de geldi gelecek. Tavsiyem en azından ekran kartını 3070 olarak almanız.

1. 650W kesinlikle yeterli olacaktır.
2. 1080P'de dahi rahatlıkla besler, herhangi bir darboğaz olmaz. Tek çekirdek performansı güçlü bir işlemci. İşlemcini düşük ısılarda kullanmak istiyorsan güzel bir soğutucu alıp devam edersin.
3. Isınma problemi yaşamaman adına kasanın önü mesh olmasını tavsiye ederim.

Arkadaşlar "3600x 2070 super" bu sistemi vatan bilgisayardan aldım. Birkaç gün aldığım gibi kullandım oyunlarda en fazla işlemci 80 derece, ekran kartı 70 dereceyi görüyordu. Sonra ön camı çıkardım (tırnakları var ve çıkarması pek zor değil) fanların iç kısmında filtre var isterseniz camı çıkardığınız kısma bir aparat filtre yapabilirsiniz bu sineklik telinden bile olabilir tamamen tercihinize kalmış ben bu şekilde kullanıyorum. Ön camı çıkardıktan sonra cinebench 15-20, prime 95, furmark stres testlerini yaptım ve yük altında işlemci 85 ekran kartı 65i geçmedi. Oyunlarda ise şu an işlemci max. 70 ekran kartı 65 oluyor. Bir alternatif daha; bios'dan core performans boost'u kapattım ve işlemci 65 dereceden yukarı çıkmıyor ve garip şekilde kapattığım halde fps düşüşü olmadı. 3600x tek çekirdek performansı çok iyi olan bir işlemci ve overclock izni veriyor. Bu arada psu 600 W ve yeterli oluyor.

Geri
Yukarı