R5 3600X yüksek sıcaklık

Elpatron1111

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartım RTX 2060 Super, onunla bir alakası olabilir mi diye yazdım. Cyberpunk oynarken 85 derecede çalışan işlemcim R5 3600X için BIOS'a girip CPB'yi kapattıktan sonra tam hatırlayamıyorum ama sanırım 1.4v'de çalışan işlemcimin değerini 1.25V ye aldım. Daha sonrasında Cinebench R23'te test ederken aynı anda Ryzen Master'den ortalama değerlere bakıyordum. Hem 1.4 v de çalışıp hem de CBP açık olduğunda ortalama yük altında sıcaklık 87'lerdeydi ve Cinebench R23 test sonucu 9100'lerde idi. 1.25V'ye alıp CPB'yi kapatınca ortalama yük altında sıcaklık 80'de idi fakat test sonucu 8635 idi. Ben de korktuğum için eski değerlere döndürdüm fakat hala işlemcim Cyberpunk'ta 85 derece ile çalışmakta. Ne yapmalıyım sizce? Tekrardan CPB'yi kapatıp ayrıca 1.25v'ye alıp Ryzen Master'in gösterdiği sıcaklık değerine mi güvenmeliyim yokse Cinebench R23'ün daha iyi sonuç verdiği CPB'yi açıp voltaj değeri autoya mı almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın pek iyi bir hava sirkülasyonu yok. Bu yüzden ısınıyor olabilir. Ön paneli dikkatli bir şekilde çıkarıp öyle test yapar mısın?
Deneyecrğim tavsiyeniz için teşekkür ederim
Frekansı yazmamışsınız bu arada. İşlemcinin stok fanla ısınması normal.

3.8'lerde idi frekansı stok fan dışında kasada 3 önde 1 arkada fan var kasam Thermaltake versa J23.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı