R5 4600G sistem için yükseltme önerisi

Dosluq

Hectopat
Daha fazla  
ASUS Expertcenter X500MA kurumsal bilgisayar için ne almalıyım?

Özellikler:
  • B550M.
  • 8 GB DDR4 RAM.
  • R5 4600G.
  • 256 GB M.2 SSD.
  • 300W 80 Plus PSU.
ASUS'un kendi sitesinde RTX 3060 takılabilir diyor, takılabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle 2. Rami alıp 16gb çıkarıp çift kanal çalıştırmalısın bence. Uyumluluk sıkıntısı yaşamamak içinse mümkünse aynı marka model al.

Kesinlikle 2. Rami alıp 16gb çıkarıp çift kanal çalıştırmalısın bence. Uyumluluk sıkıntısı yaşamamak içinse mümkünse aynı marka model al.
Şuan dikkat ettim 300w Psu var. Ekran kartı almadan önce onunda yükseltmelisin yetersiz kalır. Düşük bütçeli en iyi upgrade ram olacaktır.

Şuan dikkat ettim 300w Psu var. Ekran kartı almadan önce onunda yükseltmelisin yetersiz kalır. Düşük bütçeli en iyi upgrade ram olacaktır.

Kesinlikle 2. RAM'i alıp 16 GB çıkarıp çift kanal çalıştırmalısın bence. Uyumluluk sıkıntısı yaşamamak içinse mümkünse aynı marka model al.

Şu an dikkat ettim 300W PSU var. Ekran kartı almadan önce onunda yükseltmelisin yetersiz kalır. Düşük bütçeli en iyi upgrade RAM olacaktır.

@Dosluq bilgisayarla ne yapmak istiyorsun? Ona göre al. Kesinlikle APU'yu daha iyi kullanmak istiyorsan RAM çift kanal olsun. GPU biraz masraflı olur, PSU da değişmeli. Duruma göre alınır.

8 GB RAM alsam FPS ne kadar etkiler şu an LoL'de örnek 720p Max grafik 130 140 FPS alıyorum ne kadar artar.

@Dosluq 1.5 2 katı arası.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burdan fark edebilirsin ne kadar değişeceğini.
Profiliniz güzelmiş

@Dosluq 1.5 2 katı arası.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradan fark edebilirsin ne kadar değişeceğini.
profiliniz güzelmiş

Teşekkür ederim.
sizin de.

Yeni konular

Geri
Yukarı