R5 4600H sistem için oyun grafik ayarı tavsiyesi

Mustafaqw

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 4600H GTX 1650 ve 16 GB RAM'a sahip bir laptopum var. Daha önce Ultra'da oynuyordum 80-90 FPS alıyordum. Daha sonra birkaç ayar değiştirdim 60 FPS'lere düştü. Sonra özelden Ultra'ya geri çektim ama hala 60'larda. Ne yapmalıyım? En uygun grafik ayarları ne sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızı yormamanız için size oyunda fayda sağlayacak grafik ayarlarını yüksekte, fayda sağlamayacak grafik ayarlarını orta veya düşükte tutmanızı öneririm.

Genel olarak görüntüye ufak etkiler yaratsa da ekran kartına çok yük bindiren kimi özellikler vardır, "ambient occlusion, anti-aliasing" yan ayarlar olan fakat ekran kartına ekstra yük bindiren şeylerden kısarak "Texture quality, detail level" tarzı daha gözle görülür etki yapan şeyleri yüksek tutabilirsiniz.

Bu söylemiş olduğum yan ayarlar farklı isimlerde gösteriyor da olabilir kendilerini, farklı türleri vardır. Ambient occlusion, SSAO-HBAO+ gibi ayarlar olarak kendini gösterebilir. Anti-aliasing ayarları ise SSAA, TXAA ibareleriyle beraber x2-x4-x8 tarzında çarpanlarla ifade edilebilir. Bu ayarları mümkün olduğunca düşük tutmaya bakın.

Geri
Yukarı