R5 5 7600 sistemde RDR2 görüntüsü bozuluyor

İşletim sistemi
Windows 10

umuruzun

Femtopat
RAM
XPG Lancer 32GB (2x16GB) DDR5 5600MHz CL36
Ekran kartı
GIGABYTE GeForce RTX 3070 EAGLE 8GB
Anakart
Gigabyte B650M DS3H
İşlemci
AMD Ryzen 5 7600
Merhaba bugün RDR2'de bazı cisimlerde kırmızı bozulmalar, oyunda genel bir bulanıklık ve yine bazı bölgelerde pullanmaların yanıp sönmesi tarzı sorunlar yaşamaya başladım. Ekran kartını sıfırlamayı (Win+CTRL+Shift+B) denedim etki etmedi. GPU sürücüsü güncel ve GeForce Experience kullanarak güncelliyorum. MSI Afterburner değerleri ve grafik ayarları videoda gözüktüğü gibi, Steam sürümü kullanıyorum ve Makine Çeviri'nin Türkçe yaması dışında herhangi bir mod vesaire yüklü değil. Sorun nedir, neden kaynaklıdır, ne yapmam gerek bir fikriniz var mı? Cevap veren herkese teşekkür ederim.

Sistem:
Anakart: Gigabyte B650M DS3H
İşlemci: AMD Ryzen 5 7600
Ekran kartı: Gigabyte RTX 3070 EAGLE
RAM: XPG Lancer RGB 32 GB (2x16 GB) DDR5 5600MHz CL36
SSD: XPG Gammix S70 Blade 1TB
Monitör: Spardox Gaming SG-27240RP

Video link:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bende dün RDR2'de aynı sorunu yaşadım. Sanırım DDR5 sistemler henüz tam oturmadığından dolayı oluyor. Oyunu Vulcan'dan DirectX 12'ye alıp dener misin? Çoğu düzelecektir.

Bende dün RDR2'de aynı sorunu yaşadım. Sanırım DDR5 sistemler henüz tam oturmadığından dolayı oluyor. Oyunu Vulcan'dan DirectX 12'ye alıp dener misin? Çoğu düzelecektir.
Hocam videoda göründüğü üzere oyun DirectX 12'de çalışıyor zaten. Biraz araştırdım DDR4 kullanıcıları da yaşıyormuş bu sorunu, çözemedim halen.

Son düzenleme:
Hocam videoda göründüğü üzere oyun DirectX 12'de çalışıyor zaten. Biraz araştırdım DDR4 kullanıcıları da yaşıyormuş bu sorunu çözemedim halen.

PC'de değilim tam izleyemedim görmemişim. Siz bir de Vulcan üzerinde deneyin, bende bu sorunu araştırıyorum çare bulursak paylaşırız.

Geri
Yukarı