Çözüldü R5 5500, ASUS A320M-K anakartla uyumlu mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
2400 civarı

ftlX0

Kilopat
RAM
8 GB DDR4 3000 MHz G.Skill kırmızı
Anakart
ASUS A320M-K
İyi Sosyaller. Ryzen 5 5500 Amazon'da 2200'TL'ye düşmüş. Bayağı uygun şu euro dolar fırlamadan almayı düşünüyorum. Elimdeki anakart ASUS A320M-K ve şu anda anakartı değiştirmek beni biraz sıkıntıya sokabilir maddi açıdan. Bu yüzdem bu işlemciyle kullandığım anakartım herhangi bir sorun çıkarır mı? Çıkarmazsa taktıktan sonra ne yapmam gerek? Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Anakartın CPU destek kısmında Ryzen 5 5500'ün en son çıkan 6042 numaralı BIOS sürümüyle desteklendiği belirtilmekte.

Eğer BIOS'unu 6042'ye güncellersen kullanabilirsin.
6042 linki: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/BIOS/PRIME-A320M-K-ASUS-6042.zip

BIOS nasıl güncellenir sorusunun cevabı olarak da bu videoyu Türkçe alt yazı ile izleyebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Beyler bende a320m-k anakart ve r5 5500 işlemci aldım fakat eski bir am4 soket işlemcim yok, Anakartımın bios'unu nasıl güncelleyebilirim? R5 5500'ü takıp bios'a girip güncelleyebilir miyim?

Servisten dönmesini vs beklemem gerekecek ama o şekilde bir çözümü yok mudur?

Yok hocam. BIOS uygun olmadan işlemciyle zaten uyumlu olmayacağından PC açılmaz bile, siyah ekranda kalır sanıyorum. Başka birinden bir işlemci ödünç alabilirsin belki BIOS'u güncellemek için. Veya diyorsan ki beklerim servisede gönderebilirsin. Bende sorun olmamıştı ben zaten Ryzen 3 1200 kullandığımdan dolayı.

Yok hocam. BIOS uygun olmadan işlemciyle zaten uyumlu olmayacağından PC açılmaz bile, siyah ekranda kalır sanıyorum. Başka birinden bir işlemci ödünç alabilirsin belki BIOS'u güncellemek için. Veya diyorsan ki beklerim servisede gönderebilirsin. Bende sorun olmamıştı ben zaten Ryzen 3 1200 kullandığımdan dolayı.
R5 5500 ile a320m'in biosuna bile giremem diyorsunuz öyle mi anlıyorum. Çünkü bios'a girebilirsem bios update de yapabilirim. Ama bunu hiç düşünmeyip dün akşam mahallemdeki bilgisayarcı ile görüştüm bende eski nesil am4 soket işlemci var dedi bugün halledeceğim inşallah.

R5 5500 ile A320M'in BIOS'una bile giremem diyorsunuz öyle mi anlıyorum. Çünkü BIOS'a girebilirsem BIOS Update de yapabilirim. Ama bunu hiç düşünmeyip dün akşam mahallemdeki bilgisayarcı ile görüştüm bende eski nesil AM4 soket işlemci var dedi bugün halledeceğim inşallah.

Benim bildiğim öyle oluyor hocam. Ben önceden yaptığım için sıkıntı yoktu. Halletmişsindir umarım işini.

Benim bildiğim öyle oluyor hocam. Ben önceden yaptığım için sıkıntı yoktu. Halletmişsindir umarım işini.
Anakartım kargodan yeni geldi götüremedim hala daha ama ilgin için teşekkür ederim. Görüştüm arkadaşta kullanabilirsin bios update sonrası dedi. Bios update'i bugün yaptıracağım inşallah. Tekrardan ilgin için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı