R5 5500 için kule tipi soğutucu önerisi

bendede 2 ram slotu var ve ikiside dolu 2x8 şeklinde bende korkuyorum ram'i kapatır diye.
Kasa modeli:Vİctory Plus küçük bir kasa seçeceğim soğutucu'da küçük mü olmalıdır ?
Ram slotlarını kapatması sıkıntı değil,sadece kötü gözüküyor,bide baskı yapma ihtimali var ram inizin yüksekliği fazla ise.Kasada maksimum işlemci soğutucu yüksekliği belirtiliyor zaten sayfasında.Ekran kartına diyeceğini sanmam,ram ile sıkıntı olmayacaktır ancak kasanız ince ise sınırı geçebilir.

İşlemci soğutucunun doğru çalıştığına emin misiniz? Arka egzoz fanını kontrol edin ve değerler hala aynı ise işlemci termal macun bakımını yapın.
Cevabınız için teşekkür ederim , dün termal macunu değiştirdim temizledim fan ayarlım biosta normal olarak çalışıyor onu arttırmamın bir etkisi olur mu ? egzoz fanı dahil fanlarda sorun yok ama oda bayağı sıcak oluyor malum hava çok sıcak :D

Hocam bende de aynı soğutucu var ve 80dereceleri görüyorum oyunlarda kasamın hava akışı da iyi nasıl bu değeri sağladınız?

Oyundan oyuna değişen bir değer fakat çoğu oyunda 80 derece olması termal macunun kalitesi ile alakalı olabilir mesh kasa kullanıyorsunuz zaten. Ekstra olarak yaşadığınız şehir ve oda sıcaklığı ile alakalı olabilir.

Oyundan oyuna değişen bir değer fakat çoğu oyunda 80 derece olması termal macunun kalitesi ile alakalı olabilir mesh kasa kullanıyorsunuz zaten. Ekstra olarak yaşadığınız şehir ve oda sıcaklığı ile alakalı olabilir.
Hocam , Arctic MX-4 AR markalı macunu kullanıyorum , yeni değiştirdim daha öncesinde çok fazla sürmüşüm şimdi daha insancıl sürdüm daha iyi geldi sıcaklık değeri 1 seneyi geçmişti çünkü. Ayrıca hava çok sıcak olduğu için bence en büyük etmen çünkü ben bile duramıyorum odada :D Bu işlemciye oc yapmak mantıklı mıdır ?

Hocam, Arctic MX-4'ar markalı macunu kullanıyorum, yeni değiştirdim daha öncesinde çok fazla sürmüşüm şimdi daha insancıl sürdüm daha iyi geldi sıcaklık değeri 1 seneyi geçmişti çünkü. Ayrıca hava çok sıcak olduğu için bence en büyük etmen çünkü ben bile duramıyorum odada :D bu işlemciye OC yapmak mantıklı mıdır?

Yapılabilir tabii istersen işlemci frekanslarını sabitleyip voltaj ile küçük oynamalar yaparsan sıcaklıkların bile düşer. Ben eski Ryzen 3100 işlemci de yapmıştım gayet başarılıydı.

Yapılabilir tabii istersen işlemci frekanslarını sabitleyip voltaj ile küçük oynamalar yaparsan sıcaklıkların bile düşer. Ben eski Ryzen 3100 işlemci de yapmıştım gayet başarılıydı.

Deneyeceğim, temelde 3,60 verirken turboda 4,20 veriyor. Ancak cbp açık olup kendi ayarladığı için dalgalanmalar olabilmekte. Sabit 4,4 e falan yapıp frekansla oynamak gerek. Bu şekilde daha sağlıklı olacağını düşünüyorum katılıyor musunuz?

Deneyeceğim, temelde 3,60 verirken turboda 4,20 veriyor. Ancak cbp açık olup kendi ayarladığı için dalgalanmalar olabilmekte. Sabit 4,4 e falan yapıp frekansla oynamak gerek. Bu şekilde daha sağlıklı olacağını düşünüyorum katılıyor musunuz?

Tabii sabit 4.4 yapıp üstüne voltaj sabitlerseniz şu an aldığınız sıcaklıkların altına bile inebilirsiniz. Tek tek deneyip görün AIDA 64 veya Prime95 ile test yapabilirsiniz Prime95 testinde daha yüksek sıcaklıklar çıkabilir haberiniz olsun en azından bende öyleydi.

Geri
Yukarı