R5 5500 RTX 3060 LoL'de 195 FPS normal mi?

Daha fazla  
RAM
GSKİLL 8X2 16 GB DDR4 3200 MHZ
SSD veya HDD modeli
Kioxia 500 GB SSD
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
B450M
İşlemci
R5 5500
İyi bir disk anlık FPS düşüşünü azaltır.

Fazla RAM genel FPS'yi olumlu etkiler.
PC'mi 2022 Temmuz'da hazır sistem olarak aldım. Geldiğinde içinde Windows 10 Home vardı. Kurduktan sonra CS:GO indirmek istedim, fakat yeterli hafıza yok dedi. Sonrasında bellek açtım masaüstünden. CS:GO indirdiğimde ayarları en düşüğe çeksem bile en fazla 190 FPS veriyordu internetten bulduğum çözümlerle 400FPS'e kadar çıkarttım ama hala daha fazlasını alamıyorum. Dün LoL indirdim ve orada en düşük grafik ayarlarında bile Max. 195 FPS veriyor. Sorunun ne olduğunu bilmiyorum. PC'nin kapasitesi bu kadar mı? Yoksa benim bilmediğim başka bir şey mi var? Anlamadım. Ayrıca FH4 oynuyorum orada Ultra ayarlarda sabit 165 FPS oynatıyor 0 kasma donma. Ayrıca şunu fark ettim 3200 MHz RAM'lerim 2133MHz de çalışıyor bununla alakası olabilir mi? Bilmiyorum,yardımcı olan olursa sevinirim.

Monitör: ASUS G2SU24 165Hz.

Son düzenleyen: Moderatör:
R5 5500 ile 400 FPS almışsın daha ne alacaksın hocam. Hafızayı ağzına kadar doldurmayın iyi bir şey değil. Grafik ayarlarını düşürmeniz çok bir şey ifade etmez Lol ve CS:GO'da. İster istemez darboğaz yersiniz çünkü.

RAM'leriniz yanlış bir ayarda. XMP ayarını açın. Bende de otomatik 2133 MHz'e alıyor.

PC'mi 2022 Temmuz'da hazır sistem olarak aldım. Geldiğinde içinde Windows 10 Home vardı. Kurduktan sonra CS:GO indirmek istedim, fakat yeterli hafıza yok dedi. Sonrasında bellek açtım masaüstünden. CS:GO indirdiğimde ayarları en düşüğe çeksem bile en fazla 190 FPS veriyordu internetten bulduğum çözümlerle 400FPS'e kadar çıkarttım ama hala daha fazlasını alamıyorum. Dün LoL indirdim ve orada en düşük grafik ayarlarında bile Max. 195 FPS veriyor. Sorunun ne olduğunu bilmiyorum. PC'nin kapasitesi bu kadar mı? Yoksa benim bilmediğim başka bir şey mi var? Anlamadım. Ayrıca FH4 oynuyorum orada Ultra ayarlarda sabit 165 FPS oynatıyor 0 kasma donma. Ayrıca şunu fark ettim 3200 MHz RAM'lerim 2133MHz de çalışıyor bununla alakası olabilir mi? Bilmiyorum,yardımcı olan olursa sevinirim.

Monitör: ASUS G2SU24 165Hz.
BIOS'da XMP ayarı var hocam onu aktif hale getirmeniz lazım, anakart markanız ne bilmiyorum fakat internetten bakarak açabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı