R5 5500 ve AG400 soğutuculu sistem için termal macun önerisi

Omerk_k

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3050
İ5-11400H
16GB RAM
500 GB SSD + 1TB HDD
Meslek
Grafik Tasarımcı
RAM
kingston 3600mhz cl16
Ekran kartı
Sapphire Rx 7600
Anakart
Asus Tuf A520-M Plus
İşlemci
Ryzen 5 5500
Yaza doğru AMD stok fandan kurtulup kule tipi fan alacağım ve tercihim AG400 olacak. İşlemci 5 5500, ASUS TUF A520M Plus anakartım. Geleceğe yönelik kule tipi ve macun alacağım. Her neyse, gelelim konumuza. Hazır kule tipini işlemciye takacakken ekran kartı ve işlemcinin de macununu yenilemek istiyorum.
Bu 4 macundan hangisini almalıyım?

Thermal Grizzly Kryonaut.
Thermal Grizzly Kryonaut Extreme.
Thermal Grizzly hydronaut.
Arctic MX-6

Not: 1 gr 2kere kullanılabiliyormuş tercihen en az 2gr ama 1 de önerebilirsiniz. Yılda 1 kere termal macun değiştireceğimi düşünüyorum ya da 6 ayda bir mi değiştirmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartınız 4-5 yıllık değil ise macun değişimini önermem. İşlemciniz Ryzen 5 5500 olduğu için soğutucunun içinden çıkacak termal macun işinizi fazlasıyla görecektir, ek termal macun masrafına gerek yok. İlla alacağım diyorsanız sorduğunuz macunların en ucuzu hangisi ise o.

Fiyatlar hemen hemen aynı 3Ü arasında sıralama yapar mısınız 1 2 3 şeklinde
Amazon.com.tr

Merhaba AG400 almaya karar verdim Amazon'dan 1000 TL'ye geliyor ithal olarak.

Fakat aklıma takılan bir konu var Arctic soğutucuların fotoğraftaki bilgilerini hiçbir şekilde göremiyorum sadece epey üzerinde de değil yabancı sitelerde Türkçe sitelerde orijinal kendi sitesinde vs bu bilgiler yok AG400 ile karşılaştıramıyorum bu yüzden. AG400'ü alayım mı yoksa

Arctic A35, i35-ARGB, 7X CO daha mı iyidir?

1715717867415.png

@Ozan Ada
@Stephen Küskü
@Unprocurabl3

Ayrıca anakartımda ARGB girişim yok ARGB çok gerekli değil sadece RGB'yi CPU fan giriş yoluyla kullanabilir miyim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı