R5 5500 ve RX 6600 XT'li sistemin ederi nedir?

15 çok şans işi, çoluk çocuğu kandırırsan enayi avı dediğimiz mantıkla satarsın. Ancak bilinçli birisi o parayı vermez, uzun bir süre satışta durur ve sonunda bıkıp dediğimiz fiyatlara satmak zorunda kalırsın.

O paraya 6650 XT'li sistemler satılıyor sıfır olarak. Hadi buna da itiraz et:

Az önce sadece ekran kartım 15K diyordun, şimdi sistemin 15K eder diyorsun. Daha kendin ne olduğunu bilmiyorsun, bilene de gelip ''bu kadar amatör olma'' diyorsun. 19K mesajım var, mesajlarımın %90'ı PC toplama kategorisinde. Bir daha laf atmadan önce 2 kere düşün.

Ulan anlıyormuşsun gibi yorum yapma bunlar ekram kartımın aşağısında modeller hem ısınma açısından hem fps performans açısından ( MSI Radeon RX 6600 XT Gaming X 8G )

Soğutma konusunda haklısın amenna ancak performans tarafında dediğinin alakası yok.

GPU mimari ve çekirdeği belli, hangi 6600 XT'yi koyarsan koy en baba model ile giriş seviye model arasında oyunlarda 2-3 FPS fark olur. Tek farkları soğutma yönündeki teknolojileri, içeride kullanılan malzemeler olacaktır.

Soğutma konusunda haklısın amenna ancak performans tarafında dediğinin alakası yok.

GPU mimari ve çekirdeği belli, hangi 6600 XT'yi koyarsan koy en baba model ile giriş seviye model arasında oyunlarda 2-3 FPS fark olur. Tek farkları soğutma yönündeki teknolojileri, içeride kullanılan malzemeler olacaktır.

Hocam alırken 2 3 marka ile test ederek almıştım gözlerimle gördüm :)

Bu forumda 19K mesaj atmışım, mesajlarımın %90'ından fazlası PC toplama kategorisinde. İnsanlara yüzlerce, binlerce PC önerdim. Sen gelmişsin bana ''anlamıyorsun'' diyorsun. Hakkımda konu açıp insanlara sorabilirsin bu anlıyor mu anlamıyor mu diye.

O zaman neden kendinle çelişiyorsun? Az önce ekran kartım 15K dedin, şimdi sistemim 15K edebilir diyorsun. Hani 15K idi ekran kartın? Bir şeyden anlamayan sensin, anlatıyoruz anlamıyorsun. Üstüne hakaret ediyorsun. Git koy 30-40 bin liraya sat o zaman.

15.700 TL'ye sıfır 6650 XT sistem attım sana, daha neye itiraz ediyorsun?

Senin sistemin bundan daha mı iyi? Bu 15K ederken sen ne hakla elindeki sisteme 15K diyorsun? Şu yazdıklarına sadece kahkaha attığımı bilmeni isterim.

Az önce sadece ekran kartım 15K diyordun, şimdi sistemin 15K eder diyorsun. Daha kendin ne olduğunu bilmiyorsun, bilene de gelip ''bu kadar amatör olma'' diyorsun. 19K mesajım var, mesajlarımın %90'ı PC toplama kategorisinde. Bir daha laf atmadan önce 2 kere düşün.
Parça tek satıldığında fazla olur hazır sistem daha ucuz oluyor bunuda biliyorsundur

Anlıyorum dostum zaten soğutma konusunda hak veriyorum, lakin dediğim gibi GPU mimarisi ve çekirdeği belli.

İstersen sıvı soğutmalı bir sürümünü yap gene de en kötü modelle arasında 5 FPS fark olmayacak, sonuçta GPU'nun gücü belli ve üstüne soğutma ile çıkamazsın. (OverClock hariç, ki onda da absürt rakamlara çıkmak zor bu giriş-orta seviye kartlarda)

Parça tek satıldığında fazla olur, hazır sistem daha ucuz oluyor bunu da biliyorsundur.
Sen de umarım 6600 XT'nin ikinci elinin ortalama 3-4 bin lira arasında olduğunu biliyorsundur umarım.

Kendinle çelişiyorsun. Az önce ekran kartım 15K dedin, şu an sistemin 15K eder diyorsun. Elindekini elmas zannetme. Hadi 15 bin liraya hiçbir şeyden anlamayan adamı buldun sattın. Ötesi yok.

Ben de RX 6600'lü sistemimi 13.000 TL'ye satın aldım. O zaman ben de bunu gidip ikinci elde 15'e mi satayım? E iyiymiş bu, hazır sistemleri sıfırdan toplar toplar ikinci elde yüksek fiyata satarım. Bunu bizden başka düşünecek zeki yok galiba.

Sana sisteminin ederini insan gibi belirttik, hakaret ediyorsun, küçümsüyorsun. Çok bildiğini düşünüyorsan konu açmana da gerek yok, kendi bildiğini oku.

PSU marka modelini dahi belirtemeyecek kadar bilgin yok ki gidip ''ortalama bir PSU'' yazmışsın. Burada bana laf söylüyorsun. O kadar komik ki.

Attığın Epey linkinde ekran kartın 19K gözüküyor. RTX 4060Ti'ın en iyi kasaları alınıyor o paraya.

RX 6600 XT'nin 15K ettiğini düşünüyorsan buna bak da utan biraz:

Son düzenleme:
Sen de umarım 6600 XT'nin ikinci elinin ortalama 3-4 bin lira arasında olduğunu biliyorsundur umarım.

Kendinle çelişiyorsun. Az önce ekran kartım 15k dedin, şu an sistemin 15k eder diyorsun. Elindekini elmas zannetme. Hadi 15 bin liraya hiçbir şeyden anlamayan adamı buldun sattın. Ötesi yok.

Ben de RX 6600'lü sistemimi 13.000 TL'ye satın aldım. O zaman ben de bunu gidip ikinci elde 15'e mi satayım? E iyiymiş bu, hazır sistemleri sıfırdan toplar toplar ikinci elde yüksek fiyata satarım. Bunu bizden başka düşünecek zeki yok galiba.

Sana sisteminin ederini insan gibi belirttik, hakaret ediyorsun, küçümsüyorsun. Çok bildiğini düşünüyorsan konu açmana da gerek yok, kendi bildiğini oku.

PSU marka modelini dahi belirtemeyecek kadar bilgin yok ki gidip "ortalama bir PSU" yazmışsın. Burada bana laf söylüyorsun. O kadar komik ki.

Attığın epey linkinde ekran kartın 19k gözüküyor. RTX 4060 Ti'ın en iyi kasaları alınıyor o paraya.

RX 6600 XT'nin 15k ettiğini düşünüyorsan buna bak da utan biraz:

Hocam bende RX6600 kullanıcısıyımda bizim millet böyle kendi malını yüceltmek gibi bir huyu var, siz gerekeni söylemişsiniz bırakın koysun 15-20K'ya o sistemi satmayı beklesin 2 sene. :)

Geri
Yukarı