R5 5500 vs 5600

Bütçe
3300
Bu dediklerinize bakıp bir de YouTube videolarına baktığımda hikayeli oyunlarda neredeyse fark yok denecek kadar az ya da ben mi yanlış bakıyorum acaba fark görebildiğiniz video varsa atabilir misiniz?

Şöyle bir durum var, olay hiçbir zaman ortalama FPS değildir. 5600 iki kat önbelleğe sahip bu da kafadan daha iyi akıcılık ve yüksek %1 low FPS demek.

Sonuçta oyunu kare saymak için değil, keyif almak için oynuyoruz.

Şöyle bir durum var, olay hiçbir zaman ortalama FPS değildir. 5600 iki kat önbelleğe sahip bu da kafadan daha iyi akıcılık ve yüksek %1 Low FPS demek.

Kafadan daha iyi akıcılık nasıl oluyor? Ve keyif almak için FPS yüksek olmalı RDR'yi 70 FPS civarlarında oynuyorum ve bu da monitor Hz'nin aşağısı demek ve bu AC oyunlarında da böyle.

Şöyle bir durum var, olay hiçbir zaman ortalama FPS değildir. 5600 iki kat önbelleğe sahip bu da kafadan daha iyi akıcılık ve yüksek %1 Low FPS demek.

Ve %1 FPS ne demek biraz daha açıklar mısınız?

Kafadan daha iyi akıcılık nasıl oluyor? Ve keyif almak için FPS yüksek olmalı RDR'yi 70 FPS civarlarında oynuyorum ve bu da monitor Hz'nin aşağısı demek ve bu AC oyunlarında da böyle.

Şöyle söyleyim sana açık dünya oyunlarında NPC'ler işlemciye yük bindirir. Ne kadar kalabalık bir yere girersen o kadar ağır data transferi olur.

Bunu da işlemcinin adam akıllı işlerken performansı, akıcılığı aynı şekilde devam ettirebilmesi için "iyi" olması lazım. İşaretlediğim yere bakarsan oyunun o anda hangi akıcılıkta oynandığını görebilirsin.

232.jpg

Senin monitöre 92 FPS de 123 FPS de yetiyordu değil mi? Peki 46'ya düşen %1 low FPS mi yoksa 77 FPS mi senin monitörüne daha uygun? Bunun da kararı senin.

Ve %1 FPS ne demek biraz daha açıklar mısınız?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı