Çözüldü R5 5500'ün Valorant'ta kullanımı normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

zvack

Hectopat
Makaleler
1
Ekran kartı
RX6600
Anakart
Gigabyte A520M-K V2
İşlemci
Ryzen 5 5500
Neden bu kadar az kullanıyor? İşlemci kullanımını yükseğe çekebilme şansım var mı? Oyun içi FPS 180’e kadar düşüyor sanırım bundan kaynaklı.

Dosya Ekleri

• IMG_3083.jpeg
    IMG_3083.jpeg
    105,4 KB · Görüntüleme: 49
MSI Afterburner ile bakın, AMD yanlış ölçüyor.
Afterburner AMD ayarlarını sıfırlıyormuş diye sildim, yinede yüklemeli miyim?
FPS çok düşük. Bilgisayarınızda bir sorun olabilir. Ayrıca size şunu söyleyebilirim ki 3% kullanımla 70 derece çok çok çok yüksek bir değer.
Bilgisayarımda bir sorun olduğunu zannetmiyorum virüs yok tüm oyunlarım orijinal. Beta Bios kullanıyorum ama onunda çok bir alakası yok sanırsam. Driverlar olabilir diyeceğim ama Ekran kartı ve chipset driverlarım güncel, yüklemem gereken başka bir şey var mı anakart sitesinden vs. bilmiyorum. Ayrıca GTA 5’te de işlemci kullanımı %4ken ekran kartı kullanımı %97 bandındaydı hep.

Evet AMD'de %4 civarı takılı kalırken Afterburner'de %30-40 civarı geziyor. Teşekkürler fakat bunu %90'lara kadar kullandırtmam mümkün mü daha fazla performans için? İşlemci kullanımı dışında diğer her şey doğru bu arada AMD'de.

İşlemci kullanımının artmasıyla FPS'in yükselmesinin doğrudan alakası yok. Valorant'ta ayarlarınızı düşürmeyi deneyin. İşlemci kullanımının düşük olması lazım zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı