R5 5600 Arc A750 sistem iyi performans vermiyor

Samet kaplan

Centipat
Daha fazla  
Yaklasık bır yıldır kullandıgım APU sıstemı, bundan 3 ay once yukseltmek ıcın Vatan Bilgisayar'dan Intel Arc'a 750 ekran kartını aldım. Ama APU'da aldıgım FPS'nın 4/1 bile alamdım 550 watt guckaynagını degistirip 850 watt guç kaynagı aldım yıne de olmadı aynı sorun devam edıyordu. Vatan Bilgisayar çalısanları ıle 3070 Ti ekran kartı taktık ama yıne de kasma devam edıyordu. Islemcıyı degıstırdık 5600 taktık olmadı RAM degistirdik olmadı. Acaba AMD bır ekran kartı mı almalıyım yoksa anakartım (A320M k) desteklemiyor mu? Yardımcı olursanız sıvınırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam hatırlamıyorum kartı iade ettim ama Arc'da dıyelım oyle bır şey oldu neden 3070 Ti'da kasma devam edıyordu?

Şimdi "kasma" kelimesi çok genel bir tanım. Kasmadan kastınız FPS'in düşük olması mı, FPS yüksek olmasına rağmen görüntünün kasılması mı? Hangi şartlarda kasıyor vs detaylı bilgi vermeniz lazım, böyle sorun çözülmez.

Şimdi "kasma" kelimesi çok genel bir tanım. Kasmadan kastınız FPS'in düşük olması mı, FPS yüksek olmasına rağmen görüntünün kasılması mı? Hangi şartlarda kasıyor vs detaylı bilgi vermeniz lazım, böyle sorun çözülmez.

FPS dusuklugu soyle soyleyebilirim, ben The Long Dark'da kasmadan APU sıstem ile rahatlıkla oynayabiliyordum ama dediğim gibi yükseltmek için ekran kartı taktırdım bırakın oyununu oynamayı oyunun acılıs ekranında bıle kasmalar mevcuttu. FPS dusuklugunden oldugunu dusunuyorum darbogaz yapıyor gıbıme geldı. Oradakı calısanlar anakarttan dolayı olabılecegını soyledı ben de ınternette arastırdım anakarttan dolayı FPS dusuklugu ıle ılgılı hiçbir şey bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı