R5 5600 için soğutucu önerisi

İbrahim Özkan

Hectopat
Yer
izmir
Daha fazla  
RAM
corsair cl16 3200mhz 16gb 8x2
Anakart
b450 s2h
Arkadaşlar.
Bunları buldum 2 side aynı pin yuvasına girer değil mi tavsiye ediyorlar anakartım B450 S2H anakarttarki şu an stok fanımın olduğu pin yuvasına direk oturtabilir miyim dostlar?
Kasa Corsair Spec Delta
Ekran kartı PNY RTX 4060.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar.
Bunları buldum 2 side aynı pin yuvasına girer değil mi tavsiye ediyorlar anakartım B450 S2H anakarttarki şu an stok fanımın olduğu pin yuvasına direk oturtabilir miyim dostlar?
Kasa Corsair Spec Delta
Ekran kartı PNY RTX 4060.

Sahip olduğunuz anakartta 2 tane fan girişi, 1 tane de RGB girişi var. ARGB girişi yok. SE-214-XT'nin ARGB olanından alırsanız bunu anakarta bağlayıp kontrol edemezsiniz çünkü ARGB 3 pinli ve 5 volt ile çalışırken RGB 4 pinli 12 volt ile çalışır. Harici bir switch alıp ona bağlayarak switch ya da kumandası üzerinden kontrol edebilirsiniz. RGB olanı alırsanız (mantıklı olan bunu almanız) fanı CPU_FAN yazan yere, LED kablosunu da LED_CPU yazan yere takmanız gerekir. Böylece fan üzerindeki LED ile fanın dönüş hızını anakarttan kontrol edebilirsiniz. Buraya kadar anlattığım kısım soğutucu için olan kısım. Bunu taktıktan sonra geriye bir tane fan girişiniz kalıyor. Orası da SYS_FAN diye geçiyor. Genelde kasanın üstündeki tüm fanları tek sokette birleştirip buraya takarlar. Böylece tüm fanların hızı kontrol edilebilir olur. Kaldı ki anakart üstündeki portlar yeterli gelmezse internet üzerinde bir sürü çoklayıcı kablo var. Onlardan alıp tek bir sokette birleştirebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• images.png
    images.png
    96,4 KB · Görüntüleme: 17

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı