R5 5600 işlemci sıcaklığı boşta 60 derece

ilyas alkan

Yoctopat
Daha fazla  
İyi günler, Ryzen 5 5600 kullanmaktayım stok fanla beraber PC ilk açılışta boşta 50 derece civarlarında değer gösteriyordu. RDR2 Spider-Man oynarken 95 derece görüyordu. Kasanın temperli camını çıkarıp oynamaya başladığımda 75 dereceye düşmüştü. Şimdi Snowman T6 kule tipi soğutucu taktım oyuna girdiğimde yine 75 derece civarlarında alıyorum (.stok fanla 95di) soğutucunun Hepsiburada'dan aldım yorumlarında 60 derece civarlarında yazmış herkes bende şu an boşta 55 60 derecelerde. Sıcaklığı stok fan varken de aynıydı neden sıcaklık değerleri böyle? Bilen birisi yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler, Ryzen 5 5600 kullanmaktayım stok fanla beraber PC ilk açılışta boşta 50 derece civarlarında değer gösteriyordu. RDR2 Spider-Man oynarken 95 derece görüyordu. Kasanın temperli camını çıkarıp oynamaya başladığımda 75 dereceye düşmüştü. Şimdi Snowman T6 kule tipi soğutucu taktım oyuna girdiğimde yine 75 derece civarlarında alıyorum (.stok fanla 95di) soğutucunun Hepsiburada'dan aldım yorumlarında 60 derece civarlarında yazmış herkes bende şu an boşta 55 60 derecelerde. Sıcaklığı stok fan varken de aynıydı neden sıcaklık değerleri böyle? Bilen birisi yardımcı olabilir mi?
Düzgün montaj yapamadıysan normaldir. Kasanızın hava akışı bu olayı çok fazla etkiler. Kasa modeliniz nedir?

İyi günler, Ryzen 5 5600 kullanmaktayım stok fanla beraber PC ilk açılışta boşta 50derece civarlarında değer gösteriyordu RDR2 Spider-Man oynarken 95 derece görüyordu kasanın temperli camını çıkarıp oynamaya başladığımda 75 derece ye düşmüştü şimdi Snowman T6 kule tipi soğutucu taktım oyuna girdiğimde yine 75 derece civarlarında alıyorum (stok fanla 95di) soğutucunun Hepsiburada'dan aldım yorumlarında 60 derece civarlarında yazmış herkes bende şu an boşta 55 60 derecelerde sıcaklığı stok fan varken de aynıydı, neden sıcaklık değerleri böyle bilen birisi yardımcı olabilir mi? @Recep Baltaş

Düzgün montaj yapamadıysan normaldir. Kasanızın hava akışı bu olayı çok fazla etkiler. Kasa modeliniz nedir?

Hazır sistem almıştım(geminggen) montajını ben yapmamıştım kule tipi soğutucuyu kuzenimle beraber sorun olmadan normal taktık 3 fan vardır soğutucuda RAM'lerden dolayı sığmadı fanın birini çıkarmak zorunda kaldık, FSP kasanın ismi

Kasa modelin nedir? Aynı işlemci ve hava soğutucusunu kardeşim de kullanıyor.
fsp kasa ismi : FSP CMT211A Temperli Cam USB 3.0 Mid Tower Kasa - Gaming.Gen.TR

Kasa modelin nedir? Aynı işlemci ve hava soğutucusunu kardeşim de kullanıyor.

Ondaki değerler nedir?

Hazır sistem almıştım(geminggen) montajını ben yapmamıştım kule tipi soğutucuyu kuzenimle beraber sorun olmadan normal taktık 3 fan vardır soğutucuda RAM'lerden dolayı sığmadı fanın birini çıkarmak zorunda kaldık, FSP kasanın ismi

fsp kasa ismi : FSP CMT211A Temperli Cam USB 3.0 Mid Tower Kasa - Gaming.Gen.TR

Ondaki değerler nedir?
Güzel bir kasa aslında ama bir hata vardır hocam montaj veya hava akışında... Durduk yere thermal throttling olmaz.

Geri
Yukarı