R5 5600 - RTX 2060 sisteme 500W PSU yeter mi?

Bu soğutucu yerine sıvı soğutma daha iyi olmaz mı?

Ve açıkçası şu an sadece 3.000₺ param var aynı zaman da SSD sorunu yaşıyorum onu da yenilemem gerekiyor.

5600 işlemci için sıvı soğutmaya o kadar para vermenize gerek yok, ID Cooling 214 XT veya 224 XT alın hayli hayli yetecektir, kalanına güzel bir SSD alırsınız üstüde cebinizde kalsın.

Bu sıvı soğutmayı alabilirsiniz.

Bu sıvı soğutmalar kasama olur mu?

Kasa: FSP CMT120A Pencereli Kasa

RTX ekran kartım ısındığı için camını çıkarttım ve öyle kullanıyorum bu arada.

5600 işlemci için sıvı soğutmaya o kadar para vermenize gerek yok, ID-Cooling 214 XT veya 224 XT alın hayli hayli yetecektir, kalanına güzel bir SSD alırsınız üstüde cebinizde kalsın.

Yani diyorsun ki hocam 3.000 TL o işlemciyi almaya yetmez üstüne en az bir 700 TL falan daha lazım. Attığın minimum 214 XT'yi almak için tabii.

Yani diyorsun ki hocam 3.000 TL o işlemciyi almaya yetmez üstüne en az bir 700 TL falan daha lazım. Attığın minimum 214 XT'yi almak için tabii.
Ben işlemci dışında bütçe 3000 tl sanmıştım hocam, bu durumda sıvı soğutmayı direk eleyin. 214 XT işinizi çok rahat görecek sıvı soğutmalık bir durumunuz yok.

Hocam maximum 120mm sıvı soğutucu destekler kasanız üzgünüm kasayı değiştirmeniz gereke bilir sıvı soğutucu istiyorsanız ve bilginiz olsun 5600 ile baya ısı sorunu yaşarsınız bu kasa ile .

Ben işlemci dışında bütçe 3000 TL sanmıştım hocam, bu durumda sıvı soğutmayı direk eleyin. 214 XT işinizi çok rahat görecek sıvı soğutmalık bir durumunuz yok.

Test edip iade etme şansım vb olur mu peki? Elimde kalsın istemem.

Hocam maximum 120mm sıvı soğutucu destekler kasanız üzgünüm kasayı değiştirmeniz gerekebilir sıvı soğutucu istiyorsanız ve bilginiz olsun 5600 ile bayağı ısınma sorunu yaşarsınız bu kasa ile.

Her şeyi çözdük bir de kasa çıktı başımıza :D En kötü sanırım parçaları alıp elimde tutacağım yıl başından sonra fiyatlar uçar gider diye korkuyorum. Staj maaşını da kendime değil kasaya harcayacağım galiba.

Test edip iade etme şansım vb olur mu peki? Elimde kalsın istemem.

Her şeyi çözdük bir de kasa çıktı başımıza :D En kötü sanırım parçaları alıp elimde tutacağım yıl başından sonra fiyatlar uçar gider diye korkuyorum. Staj maaşını da kendime değil kasaya harcayacağım galiba.
Üzgünüm hocam başaramadık 😂
Bana kalırsa ıd cooling se 224xt ile birlikte bu kasa alınsa en az zararla çıkarsınız işin içinden . Sıvı soğutma çokta gerekli değil maddi açıdıan sıkıntı varsa .

1671118358049.png

1671118370198.png

Kasa bu şekilde arkadaşlar içi vb böyle kapağı açık kullanıyorum zaten ısınıyor yoksa tipinden bellidir :D

Yeni konular

Geri
Yukarı