R5 5600 RTX4060 Ti sistem nasıldır?

ILowDamage

Femtopat
Daha fazla  
İyi Sosyaller.
Ryzen 5 5600.
ASUS B550-MK.
ASUS Dual RTX 4060 Ti OC.
16 GB 3200MHz RAM.
1TB gen 4 m. 2SSD 7k/4k.
XPG 650W bronz kasa.
Sistem 25k tutuyor arkadaşlar, düşünceleriniz neler genel olarak? Monitöre henüz karar vermedim şimdiden teşekkürler.

İyi sosyaller.
Ryzen 5 5600.
ASUS B550-MK.
ASUS Dual RTX 4060 Ti OC.
16 GB 3200MHz RAM.
1TB gen 4 m. 2SSD 7k/4k.
XPG 650W bronz kasa.
Sistem 25k tutuyor arkadaşlar, düşünceleriniz neler genel olarak? Monitöre henüz karar vermedim şimdiden teşekkürler.

SSD nizi 1TB Kingston NV2 ile değiştirmeniz halinde 25.260 lira oluyor.
DDR5 sistemin ilerideki avantajını yadsınamaz olduğunu düşünüyorum.
Monitör için @Saint Lucia hocama bütçeyi bildirirseniz size en uygun monitörleri önerecektir.

Monitör için @Saint Lucia hocama bütçeyi bildirirseniz size en uygun monitörleri önerecektir.
Hocam A620M-e anakartında gen4 m.2 slotu yok sanırsam birde ramleri genel olarak 16gb yapıp salıyorum ddr5 olmasının geleceğe dönük olmasının faydaları
nedir acaba?

@Saint Lucia hocam ben genel olarak oyun değilde renk doğruluğu gerektiren işlerle uğraşıcam bütçem monitor için 5k öneriniz nedir
144hz ips 1ms(gtg) 1080p de kullanıcam. Şimdiden teşekkür ederim.

Pivot şartsa AOC 24" 24G2SPU/BK 165Hz 1ms HDMI DP FHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA
Pivot şart değilse HP Omen 25i (22J05E9) Monitör

Önerim HP'dir. Çünkü IPS'lerin kontrast oranı düşüktür. HP ise dinamik kontrast özelliği ile görseldeki siyahlığı arttıran bir yazılıma sahip. OSD menüsünden ayarlanabiliyor.
AOC'unda renk hacmi geniştir.
Fakat unutmayın IPS panel canlı renkler ve düşük ms ile öndeyken, VA panel gibi siyahları baskın gösteren bir homojenliğe sahip değildir.

Pivot şartsa AOC 24" 24G2SPU/BK 165Hz 1ms HDMI DP FHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA
Pivot şart değilse HP Omen 25i (22J05E9) Monitör

Önerim HP'dir. Çünkü IPS'lerin kontrast oranı düşüktür. HP ise dinamik kontrast özelliği ile görseldeki siyahlığı arttıran bir yazılıma sahip. OSD menüsünden ayarlanabiliyor.
AOC'unda renk hacmi geniştir.
Fakat unutmayın IPS panel canlı renkler ve düşük ms ile öndeyken, VA panel gibi siyahları baskın gösteren bir homojenliğe sahip değildir.
Hocam pivot tam olarak ne için? Daha önce hiç kullanmadım.

Hocam A620M-E anakartında gen4 M.2 slotu yok sanırsam bir de RAM'leri genel olarak 16 GB yapıp salıyorum DDR5 olmasının geleceğe dönük olmasının faydaları.
Nedir acaba?

@Saint Lucia hocam ben genel olarak oyun değil de renk doğruluğu gerektiren işlerle uğraşacağım bütçem monitor için 5K öneriniz nedir?
144Hz IPS 1ms(GtG) 1080p de kullanacağım. Şimdiden teşekkür ederim.

DDR5'in avantajı DDR5 RAM'lerin yanında ileride ekran kartı upgradei yapmak istediğiniz zaman anakart ve diğer parçalar için de değişim yapmak zorunda kalmamanız.
Yani Upgrade'e açık, Flex bir tercihtir.

Hocam pivot tam olarak ne için? Daha önce hiç kullanmadım.

Pivot bir ergonomi şeklidir. Konfor diyebiliriz. Değişik kullanımlar için size açı ve yön sunuyor. Yani monitör her yöne hareket edebiliyor demektir.

1702887295609.png

Yeni konular

Geri
Yukarı