Çözüldü R5 5600 - RX 6600 sistemde FIFA 23 oynarken PC kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

berke_ozen

Centipat
Daha fazla  
RAM
T-Force Delta RGB 8x2 3200 mhz
Ekran kartı
Rx6600
Anakart
B550 aorus elite v2
İşlemci
Ryzen 5 5600
FIFA 23'e girip oynamaya başladıktan 25-30 dakika sonra (bazen daha uzun) bilgisayar hiçbir hata vermeden kendini kapatıyor ve tekrar açıyor. Diğer oyunlarda daha hiç böyle bir şey yaşamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
FIFA 23'e girip oynamaya başladıktan 25-30 dakika sonra (bazen daha uzun) bilgisayar hiçbir hata vermeden kendini kapatıyor ve tekrar açıyor. Diğer oyunlarda daha hiç böyle bir şey yaşamadım.

Sorunun sebebi curve optimizermış. Ryzen Master Curve Optimizer'i kapatınca düzeldi.
Sıcaklık değerlerini kontrol eder misiniz bu olay yaşanırken. Muhtemelen oyunun kötü optimizasyonundandır ama yine de bakın siz.

Sıcaklık değerlerini kontrol eder misiniz bu olay yaşanırken. Muhtemelen oyunun kötü optimizasyonundandır ama yine de bakın siz.
Ekran kartı 56 işlemci 59 civarlarında

Monitörün Hz nedir?
165 hz

Genelde çok ısınınca bu olay oluyor. Sıcaklık değerlerini paylaşman lazım. MSI Afterburner kullanabilirsin.
Ekran kartı 56 işlemci 59 civarlarında

Sorunun sebebi curve optimizermış. Ryzen Master Curve Optimizer'i kapatınca düzeldi.

Çözüm

Geri
Yukarı