R5 5600 RX 6700 için RDR2'de grafik ayarı önerisi

volkankelebek

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Red Dead Redemption 2 RX6700 için grafik ayarları tavsiyesi, normalde Ultra'da 70 alıyorum ama oyunda çok fazla ayar var sistemime göre ayar yapıp hem daha yüksek FPS hem de sistem fazla yormak istemiyorum. Tavsiyeleriniz var mı? İnternette baktım ama uğraşmak istemedim çok fazla grafik ayarı var oyunda. Eğer benim gibi RX 6700 gücünde bir kart kullananlar acaba grafik ayarları tavsiyesi verebilirler mi?

Sistem.
Ryzen 5 5600.
32 GB RAM.
RX6700 10GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garip oyunun kendi ayari bar var ya ilk başta ben onu fulledim zaman 1080p RX 6600 ile r 3 1300X ile 50FPS alıyorum.

Evet Full yapınca o tarz FPS almak normal oyunda o kadar çok ayar var ki bazı ayarlar dikkatli bakmadığın sürece pek farkı goremiyorsun ama FPS olduruyor cidden bende bütün ayarlar Full 70 alıyorum ama gereksiz buluyorum çünkü güzel bir grafik ayarı çekerek hem daha yüksek FPS hem de daha az ısınır kart diye düşünüyorum.

Belki işine yarar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu izlemiştim teşekkürler.

Belki işine yarar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video kesin çözüm, bilgin olsun diye diyim RDR 2 de Gölge ve su fiziği fena fps düşüyor.

Red Dead Redemption 2 RX6700 için grafik ayarları tavsiyesi, normalde Ultra'da 70 alıyorum ama oyunda çok fazla ayar var sistemime göre ayar yapıp hem daha yüksek FPS hem de sistem fazla yormak istemiyorum. Tavsiyeleriniz var mı? İnternette baktım ama uğraşmak istemedim çok fazla grafik ayarı var oyunda. Eğer benim gibi RX 6700 gücünde bir kart kullananlar acaba grafik ayarları tavsiyesi verebilirler mi?

Sistem.
Ryzen 5 5600.
32 GB RAM.
RX6700 10GB.
Kartın hakkını verin hocam.Rx6700 ile neden rx580 ayarı yapasınız ki?Madem ortalama bir ayar size iyi geliyor ozaman neden 6700 aldınız anlamadım.

Directx 12'de oynuyorum ve ayarlar full, 100-80 FPS oynuyorum. Sıcaklıklar da şöyle; 65 derece ekran kartı iken 69 derece işlemci. CPU ve GPU kullanımları da normal bende. Vulkan'da oynayınca nedense bende düşük FPS veriyor ve ben en stabilize olan driver 22.11.2 kullanıyorum.

Bu arada kartınızda coil whine sesi var mı sizde de? Yük binince tiz bir ses çıkarıyor mu? Ben de en son sürümde çıkarıyordu ama şu 22.11.2'ye geçince o ses çok azaldı, kulağımı kasaya dayamam gerek sesi duyabilmek için. Ben de ve performans düşüşü yerine artış yaşadığımı hissediyorum.

Son düzenleme:
DirectX 12'de oynuyorum ve ayarlar Full, 100-80 FPS oynuyorum. Sıcaklıklar da şöyle; 65 derece ekran kartı iken 69 derece işlemci. CPU ve GPU kullanımları da normal bende. Vulkan'da oynayınca nedense bende düşük FPS veriyor ve ben en stabilize olan driver 22.11.2 kullanıyorum.

Bu arada kartınızda coil whine sesi var mı sizde de? Yük binince tiz bir ses çıkarıyor mu? Ben de en son sürümde çıkarıyordu ama şu 22.11.2'ye geçince o ses çok azaldı, kulağımı kasaya dayamam gerek sesi duyabilmek için. Ben de ve performans düşüşü yerine artış yaşadığımı hissediyorum.

Hayır hatta kart fanları %30 dönüyor ve kartın ısındığını düşündüğüm için kartta fan ayarı yaptım sicaklığa gore %50 ve %70 arası dönüyor ve bahsettiğiniz ses hiç duymadım tabii normal fan gürültüsü var tabii ki.

Ben hep Vulkan denedim bu Sefer'de Direct 12 alıp Ultra deneyeceğim bakalım FPS ne olacak eski kartım RX 5600XT Direct 12 aldığımda bazı yerlerde FPS 10 kadar düşüyordu anlık bakalım RX6700 oyle bir sorun olacak mı?

Şaşırtıcı aynı sistem sadece benimki 16 GB ve ultrada oynuyorum tek fark FSR kalite ve 140 FPS ortalama 60-69 derece arısı stabil.

Geri
Yukarı