R5 5600 - RX 6700XT için 3000TL'ye PSU önerisi

Harbiyeli Adayı

Centipat
Daha fazla  
İşlemci
R5 5600
Kioxia Exceria G2 1TB.
Ripjars 8x2 3200 MHz CL16.
Sapphire RX 6700XT.
AMD Ryzen 5 5600.
MSI B450 Pro -VDH max-
PSU önerir misiniz? Kasayla beraber olursa 3000 civarı bütçe açabilirim.

@Oreki c750 olur mu ne dusunuyorsunuz?

Bunun yanına kasa önerisi yapabilir misiniz

1000tl civarı

750w fazla değil mi?

Bunun yanına kasa önerisi yapabilir misiniz?

1000TL civarı.

Selam dostum! Ben PSU'lardan pek anlamam bu konularda @Oreki guveniyorum. Kendisinin eski mesajlarinda bir hazir sistemde alternatif olarak bin bes yuz lira verip FSP Hyper model bir PSU alinabiliyordu. Kendisi illa da FSP alacağım diye boyle bir değişikliğe gidip (Hyper model) almanin anlami yok, onun yerine paranizi biriktirin ve daha alinabilir baska urunlere yonelin mesela FSP Hydro G PRO" tarzinda bir mesaj yazmisti. Yani yanlış hatirlamiyorsam bu konusmaya dayanarak attiginiz linkteki FSP oneremeyecegim. Onun aksine ureticisi Seasonic olan NZXT markasinin C550 ve C750 modelleri yakin tarihte fiyatından da dolayi bircok kez önermiştir. Atilan DeepCool kasa + PSU'da bildigim kadari ile DeepCool pf serisi PSU kullaniyor ve orekinin o seri hakkindaki düşüncelerini görsel olarak iletiyorum.

Screenshot_20230803_000554.jpg

Dolayisyla tekrardan NZXT C750 modelini tavsiye ediyorum.

750w fazla değil mi?

Selam dostum! Ben PSU'lardan pek anlamam bu konularda @Oreki guveniyorum. Kendisinin eski mesajlarinda bir hazir sistemde alternatif olarak bin bes yuz lira verip FSP Hyper model bir PSU alinabiliyordu. Kendisi illa da FSP alacağım diye boyle bir değişikliğe gidip (Hyper model) almanin anlami yok, onun yerine paranizi biriktirin ve daha alinabilir baska urunlere yonelin mesela FSP Hydro G PRO" tarzinda bir mesaj yazmisti. Yani yanlış hatirlamiyorsam bu konusmaya dayanarak attiginiz linkteki FSP oneremeyecegim. Onun aksine ureticisi Seasonic olan NZXT markasinin C550 ve C750 modelleri yakin tarihte fiyatından da dolayi bircok kez önermiştir. Atilan DeepCool kasa + PSU'da bildigim kadari ile DeepCool pf serisi PSU kullaniyor ve orekinin o seri hakkindaki düşüncelerini görsel olarak iletiyorum.

Eki Görüntüle 1888759

Dolayisyla tekrardan NZXT C750 modelini tavsiye ediyorum.
1000-1500 civarı kasa önerin var mı?

750W fazla değil mi?

1000-1500 civarı kasa önerin var mı?

Hayir yok, üzgünüm. Bilmediğim konuda tavsiye vermek istemem.
Ve evet 750W fazla ama hatta yine orekinin iddiasina NZXT C550, 6700XT'ye bile yeterli olacagini soylemisti. Benim bildiklerimin arasinsa, NZXT C750'den daha dusuk fiyata bir ürün yok. O yuzden ihtiyac fazlasi olarak degil de fiyat performans olarak degerlendiriyorum.

Oreki nin mesajalrindan ogrenebildigim kadari ile benzer veya daha iyi kalitede urunleri merak ediyorsan burdaki konusmasindan fsp hyper pro modeli yerine pk750 modelini onerdigini, yukarda attigim fotarafta da gordugunuz uzere pf650 modelini onermedigini, buradaki konusmasinda c650 modelinin giris seviye kaliteli bir psu oldugunu ancak butce biraz daha zorlanabilirse cx650f alinabilecegini, buradaki konusmasinda tekrardan fsp hyper pro modelini elestirdigini ve cx750m ile asus tuf gaming 750b modelinin ikisini de begendigini ve ikisinin de "hemen hemen performanslari benzer" oldugunu soylemis, buradaki konusmasinda fsp hydro g pro modelini begendigini, burada da fsp hydro g pro modelini begendini, burada yone goruslerine deger verdigim sir benjaminin rm850 modelinin rm850e modelinden daha kaliteli oldugunu, ve elimdeki notlara gore sor benjaminin bir zaman aerocool ae p7p850 modelini onerdigini ve yine elimdeki notlara gore oreki nin corsair rmx modellerini begendigini, xpg pylon 550b model ile c550 birbirine benzer olduguni ve ikisinin de corsair c550'den daha kaliteli oldugunu, sir benjaminin couger gex850 modelini begenmekle beraber corsair 750w rmx modelinin daha iyi oldugunu ve hatta orekinin corsair 750w rmx icin "segmentinin en iyisi oldugu" belirtmis ve son olarak buradaki konusmasinda pylon ve ona denk c550 iyi modeller olmakla beraber deepcool pk550 modelinin de iyi oldugunu soylemis

Bir usteki mesajimda "buradaki, buradaki" dedigim her yerde aslinda ilgili konusmaya link vermistim ama heralde cok fazla link koydugum icin onlar bozuldu ve sadece sondaki link duzgun gidebildi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı